Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona

27.02.2019 09:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona

Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey.

Gjithçka pritet të vendoset në Madrid pasi që ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1:1, ku golashënues ishin Lucas Vazquez për Los Blancos dhe Malcom te katalunasit.

Isco nuk është ftuar për këtë ndeshje nga ana e trajnerit Santiago Solari gjersa Marcelo dhe Gareth Bale do të jenë në bankën rezervë.

Në anën tjetër, Rafinha, Jasper Cillessen, Arthur dhe Thomas Vermaelen nuk pritet të startojnë për blaugranat.

Kujtojmë se në gjashtë ndeshjet e fundit mes këtyre dyja skuadrave, Barça ka dy fitore po aq sa ka edhe Reali dhe në dy raste janë ndarë të barabartë.

Kujtojmë se fitues në fuqi i kësaj gare është skuadra e Barçës, e cila në vitet e fundit ka dominuar në këtë garë spanjolle.

Tashmë mediat e huaja kanë publikuar formacionet e mundshme të të dyja skuadrave, ku do të ketë ndryshime të vogla.

Real Madrid: Navas: Carvajal, Ramos, Varane, Reguilon; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema dhe Lucas

Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Rakitic, Vidal, Busquets; Dembele, Suarez dhe Messi. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve