Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

18.03.2020 13:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

Japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin pasi vetë ishte prekur me COVID-19, ka ndërruar jetë, njofton agjencia e lajmeve Kyodo.

57-vjeçari jetonte në qytetin Gamagor në prefekturën Aichi. Ai ka ndërruar jetë në spitalin ku edhe po hospitalizohej, transmeton Telegrafi.

Ai në fillim të marsit ishte diagnostifikuar me coronavirus dhe për këtë po qëndronte në repartin e sëmundjeve infektive, kurse mjekët i kishin propozuar vetizolim.

Megjithatë në vend të kësaj, ai kishte shkuar në të paktën dy bare dhe kishte njoftuar familjarët që gjithashtu ishin infektuar me coronavirus, se po shkon për ta përhapur virusin.

Në një prej bareve kishte pasur kontakt me të paktën dy persona, e një prej tyre disa ditë më vonë ka rezultuar pozitiv në testin e coronavirusit.

Kujtojmë që në Japoni janë infektuar më shumë se 1.500 persona, derisa 37 kanë humbur jetën. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Këmbët m’u paralizuan”/ Rudina: Dyshojmë ende për koronavirus, Marku takoi në varrim pacientin zero

“Këmbët m’u paralizuan”/ Rudina: Dyshojmë ende për koronavirus, Marku takoi në varrim pacientin zero

Agim Veliu: Kurti po e tregon fytyrën tinëzare, nuk mund të bëjë shkarkime të tilla

Agim Veliu: Kurti po e tregon fytyrën tinëzare, nuk mund të bëjë shkarkime të tilla

​Ambasada Amerikane i bën thirrje Kurtit të heqë menjëherë taksën

​Ambasada Amerikane i bën thirrje Kurtit të heqë menjëherë taksën

Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

Ndërron jetë japonezi që qëllimisht kishte përhapur coronavirusin, mjekët i kishin propozuar vetizolim – ai kishte shkuar nëpër bare

Isa Mustafa: I papranueshëm shkarkimi i Veliut, Kurti s’më konsultoi

Isa Mustafa: I papranueshëm shkarkimi i Veliut, Kurti s’më konsultoi

Kurti shkarkon ministrin Veliu

Kurti shkarkon ministrin Veliu

Albin Kurti emëron tre zëvendësministra të LDK’së

Albin Kurti emëron tre zëvendësministra të LDK’së

Lista Serbe gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë e sheh si përpjekje për “okupim të qetë të komunave serbe”

Lista Serbe gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë e sheh si përpjekje për “okupim të qetë të komunave serbe”

Ndryshon vendimi, qytetarëve që kanë mbetur jashtë u mundësohet kthimi në Kosovë

Ndryshon vendimi, qytetarëve që kanë mbetur jashtë u mundësohet kthimi në Kosovë

Gjilanit nis pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve si masë preventive kundër Covid19

Gjilanit nis pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve si masë preventive kundër Covid19

Ilaçi japonez për grip del efikas për trajtimin e koronavirusit

Ilaçi japonez për grip del efikas për trajtimin e koronavirusit

Izolohet Lutfi Haziri, pati kontakt me këngëtarin që rezultoi pozitiv me koronavirus

Izolohet Lutfi Haziri, pati kontakt me këngëtarin që rezultoi pozitiv me koronavirus

Eksperti për Ballkan: Asnjë problem mes Kosovës e Serbisë nuk zgjidhen pa përfshirje të BE-së

Eksperti për Ballkan: Asnjë problem mes Kosovës e Serbisë nuk zgjidhen pa përfshirje të BE-së

Thaçi-deputetëve: Bëhuni bashkë dhe ratifikojeni gjendjen e jashtëzakonshme

Thaçi-deputetëve: Bëhuni bashkë dhe ratifikojeni gjendjen e jashtëzakonshme

MSh lanson platformën on-line për Covid-19 Kosova.health

MSh lanson platformën on-line për Covid-19 Kosova.health

Covid-19 “infekton për vdekje” biznesin e vogël (Video)

Covid-19 “infekton për vdekje” biznesin e vogël (Video)