Nagavci: VV ka vetëm një plan – bërjen e Qeverisë me LDK-në

22.01.2020 14:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nagavci: VV ka vetëm një plan – bërjen e Qeverisë me LDK-në

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci ka thënë se kjo parti nuk ka plan B por vetëm një plan e ai është bërja e Qeverisë me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Sipas saj populli ka vendosur që këto dy parti të bëjnë Qeverinë, njofton Klan Kosova.

Pos kësaj, Nagavci ka thënë se mandatari Albin Kurti pritet që ta bëjë qeverinë brenda afatit 15 ditësh e të mos ketë nevojë për afate të tjera.

Nagavci ka thënë poashtu se nuk e shohin si ultimatum deklaratën e djeshme të kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Ky i fundit pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë së LDK-së theksoi se deri në fund të javës duhet të arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje me VV-në, ose të konstatohet se s’ka kushte për t’u arritur.

Ndërkaq, sa i përket ndërhyrjes së ndërkombëtarëve ajo tha se edhe ata po e duan një qeveri VV-LDK, njofton Klan Kosova.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetaksident në Prishtinë

Vetaksident në Prishtinë

Haradinaj: Kurti nuk e di se çfarë është shteti

Haradinaj: Kurti nuk e di se çfarë është shteti

Zyrtari i VV’së në Tiranë: Rama me minishengenin ka plan të rrethohet Kosova e më pas të dorëzohet

Zyrtari i VV’së në Tiranë: Rama me minishengenin ka plan të rrethohet Kosova e më pas të dorëzohet

Elezi: Po luftojmë kundër keqinformimit, përmes transparencës së borxhit publik

Elezi: Po luftojmë kundër keqinformimit, përmes transparencës së borxhit publik

Përplasje të ashpra mes kandidatëve të LDK-LVV-PDK

Përplasje të ashpra mes kandidatëve të LDK-LVV-PDK

Shkaku i Daçiqit po ftohen raportet mes Beogradit dhe Pekinit

Shkaku i Daçiqit po ftohen raportet mes Beogradit dhe Pekinit

Babel tallet me kundërshtarin

Babel tallet me kundërshtarin

Cakaj për njohjen nga Xhamajka

Cakaj për njohjen nga Xhamajka

Ja çka thotë Tërmkolli për Albin Kurtin

Ja çka thotë Tërmkolli për Albin Kurtin

Haki Abazi: Kurti nuk ka thënë se nuk është në dijeni për marrëveshjen por për detajet

Haki Abazi: Kurti nuk ka thënë se nuk është në dijeni për marrëveshjen por për detajet

Qëndrimi në dialog i Grenellit, dëshmi se SHBA-të duan me çdo kusht marrëveshje Kosovë-Serbi

Qëndrimi në dialog i Grenellit, dëshmi se SHBA-të duan me çdo kusht marrëveshje Kosovë-Serbi

Glauk Konjufca: Thank you Jamaica

Glauk Konjufca: Thank you Jamaica

Kastrati kallëzim penal ndaj zyrtarit të MASHT-it, Alush Istogu

Kastrati kallëzim penal ndaj zyrtarit të MASHT-it, Alush Istogu

Në fund të majit, qeveria procedon ligjin e ri për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme

Në fund të majit, qeveria procedon ligjin e ri për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme

Kosova njihet edhe nga Xhamajka

Kosova njihet edhe nga Xhamajka

Xhavit Rexhaj emërohet zëvendësministër i MASHTI-it

Xhavit Rexhaj emërohet zëvendësministër i MASHTI-it