MySpace humbet 50 milion këngë ngarkuar gjatë viteve 2005-2013

18.03.2019 22:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
MySpace humbet 50 milion këngë ngarkuar gjatë viteve 2005-2013

MySpace, një prej rrjeteve të para sociale online, ka kërkuar falje pas një transferim serveri kishte shkaktuar humbje të mëdha të të dhënave.

Një mesazh në uebsajt publikuar ditën e sotme thotë se “çdo foto, video dhe audio” ngarkuar përpara tre vitesh mund të mos jetë më e disponueshme.

Disa muaj më parë ka pasur ankesa se lidhjet e disa këngëve nuk funksiononin. Platforma humbi popullaritetin vitet e fundit. Themeluar në 2003 platforma arriti popullaritet të madh pak vite më vonë ndërsa sot është një hije e vetvetes.

Në 2006 ishte sajti më i vizituar në SHBA duke mundur edhe vetë Google.

Shërben si një platformë popullor për shpërndarjen e muzikë. Kompania tha se humbja mund të jetë afro 50 milion këngë të 14 milion artistëve.

MySpace u ble nga NewsCorp në 2005 për 580 milion dollarë. U shit në 2011 për 35 milionë dollarë tek firma e reklamimit Specific Media.

Ndërsa sot nuk është ai lojtari kryesorë në industrinë e media social, disa njerëz ende e përdornin si një arkivë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)