Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

17.12.2018 13:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Facebook suspendoi llogarinë e Yair Netanyahu ku ai shkruante për vrasjet e ushtarëve izraelitë nga palestinezët.

Djali i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se Facebook ia ka suspenduar llogarinë për 24 prë për shkak se ka postuar mesazhe kundër palestinezëve dhe myslimanëve.

Javën e kaluar, Facebook suspendoi llogarinë e Yair Netanyahu ku ai shkruante për vrasjet e ushtarëve izraelitë nga palestinezët, transmeton BBC.

Në njërin nga mesazhet e tij, 27 vjeçari kishte shkruar: “Të gjithë myslimanët të largohen nga toka e Izraelit’

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Aktakuzë për veprën penale lëndim i rëndë trupor

Aktakuzë për veprën penale lëndim i rëndë trupor

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë

Imami nga Australia nuk do ta vizitojë Kosovën, lajmi është “fake”

Imami nga Australia nuk do ta vizitojë Kosovën, lajmi është “fake”

Votohet projektligji për arsimtarët e viteve të 90’ta

Votohet projektligji për arsimtarët e viteve të 90’ta

Seanca ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit po mbahet me dyer të mbyllura

Seanca ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit po mbahet me dyer të mbyllura

Kërkohet që dialogu të mos udhëhiqet nga politikanët

Kërkohet që dialogu të mos udhëhiqet nga politikanët

‘Mes presidentit e ekipit negociator mund të ketë përplasje’

‘Mes presidentit e ekipit negociator mund të ketë përplasje’

Protesta, Universiteti i Mjekësisë heq tarifat e shërbimeve për studentët

Protesta, Universiteti i Mjekësisë heq tarifat e shërbimeve për studentët

Kosova vazhdon të jetë e varur nga importi i grurit

Kosova vazhdon të jetë e varur nga importi i grurit

OEAK: Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

OEAK: Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe