Mustafi sfidon të mëdhenjtë për çmimin e njohur në Gjermani

16.03.2015 21:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafi sfidon të mëdhenjtë për çmimin e njohur në Gjermani

Fituesit e Kupës së Botës në futboll, Toni Kroos, Lukas Podolski, Mesut Ozil, Per Mertesacker, Shkodran Mustafi dhe Miroslav Klose, janë kandidatët për të bërë ambasadorë të futbollit gjerman, për vitin 2015.

Gjithashtu në këtë garë, janë edhe futbollistet femra, Nadie Angerer, dhe Anja Mittag.

Futbollistët Broich, Cacau dhe Kevin Kuranyi, janë futbollistët tjerë të përfshirë në këtë garë.

Vitin e kaluar këtë çmim e kishte fituar Andrea Schurrle./Indeksonline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

Futbollistët e Kombëtares rezultojnë negativ me COVID-19

Futbollistët e Kombëtares rezultojnë negativ me COVID-19

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media