Mustafa: Vetëm LDK-ja mund ta reformoj arsimin, tjerët janë me diploma politike

29.09.2019 12:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa: Vetëm LDK-ja mund ta reformoj arsimin, tjerët janë me diploma politike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, tha të dielën gjatë Konventës së LDK-së për arsimin se program i kësaj partie garanton reformimin e sistemit arsimor të Kosovës.

Duke folur për programin e shpalosur nga kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani dhe nga Xhavit Rexhaj, Mustafa tha se ajo çka dëgjuam tregon qartë që ne i dimë qëllimet tona dhe se objektivat tona mund të realizohen.

“LDK ka njerëz dhe mund ta realizoj programin e vet. Partitë tjera tentojnë të prezantojnë programet e tyre për arsimin. Por, ata s’mund ta reformojnë sistemin arsimor dhe t’ia përshtatin atë nevojave që kanë gjeneratat e reja. Sepse ata për vete janë të pashkolluar. Janë me diploma politike”, tha Mustafa.

Mustafa u shpreh i bindur se qeveria e re e drejtuar nga kryeministrja Vjosa Osmani, do ta realizoj ndryshimin e madh në arsim që i duhet Kosovës, duke shtuar se reforma e LDK-së për arsimin do ta bëjë shkollën ashtu siç janë nxënësit e sotëm dhe gjeneratat e reja të nxënësve të Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministri Krasniqi në takimin me përfaqësuesit e Odës Tregtare Kosovare-Turke: Ky bashkëpunim i ndërsjellë në mes dy vendeve do të vazhdojë edhe në të ardhmen

Ministri Krasniqi në takimin me përfaqësuesit e Odës Tregtare Kosovare-Turke: Ky bashkëpunim i ndërsjellë në mes dy vendeve do të vazhdojë edhe në të ardhmen

Trump nënshkruan urdhërin ekzekutiv për uljen e çmimit të barnave në SHBA

Trump nënshkruan urdhërin ekzekutiv për uljen e çmimit të barnave në SHBA

Sot takohet komiteti për vlerësimin e situatës me koronavirus

Sot takohet komiteti për vlerësimin e situatës me koronavirus

Nëntë vjet nga aksioni në pikat kufitare në veri

Nëntë vjet nga aksioni në pikat kufitare në veri

​2.902 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

​2.902 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Limaj: Jam takuar me Veselin, po punoj që PDK-ja të futet në Qeveri

Limaj: Jam takuar me Veselin, po punoj që PDK-ja të futet në Qeveri

Hyseni takohet me diplomatin Reeker, thotë se mori përkrahje për dialogun

Hyseni takohet me diplomatin Reeker, thotë se mori përkrahje për dialogun

Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

Mungesa e aftësive digjitale vështirëson mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Mungesa e aftësive digjitale vështirëson mësimin online në Maqedoninë e Veriut