Mustafa: Si LDK kemi pranuar ofertë të re nga LVV-ja

14.01.2020 11:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa: Si LDK kemi pranuar ofertë të re nga LVV-ja

Lidhja Demokratike e Kosovës të hënën mbrëma ka pranuar një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje për bashkëqeverisje.

Zëdhënësi i LDK-s në një deklaratë për Telegrafin tha se kjo ofertë është shumë e ngjashme me atë të javës së kaluar dhe LDK do ta shqyrtojë gjatë ditëve në vijim.

“Dje nga Lëvizja Vetëvendosje kemi pranuar një propozim shumë të ngjashëm me atë të javës së kaluar, me disa ndryshime të vogla, të cilat do t’i shqyrtojmë gjatë ditëve në vazhdim”, tha Mustafa, por pa dhënë detaje tjera. 

Ndryshe, LVV dhe LDK edhe tre muaj pas zgjedhjeve nuk po arrijnë të gjejnë gjuhë të përbashkët për bashkëqeverisje.

Lideri i LDK-së, të hënën pas takimit me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett tha se i takon LVV të gjejë zgjidhje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro

Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro

“Grupi i Kumanovës” mund të ekstradohet në Kosovë për vuajtjen e dënimit

“Grupi i Kumanovës” mund të ekstradohet në Kosovë për vuajtjen e dënimit

Maqedonia e Veriut paralajmëron heqjen e testit PCR për Kosovë

Maqedonia e Veriut paralajmëron heqjen e testit PCR për Kosovë

Abrashi iu ofron mbështetje Shoqatës së Transportit Rrugor

Abrashi iu ofron mbështetje Shoqatës së Transportit Rrugor

Brexit, Barnier: Marrëveshja tregtare Britani e Madhe dhe BE duket e pamundur

Brexit, Barnier: Marrëveshja tregtare Britani e Madhe dhe BE duket e pamundur

​‘Galaktika e Andromedës’ dhe ‘Exil’ në kategorinë kryesore të Festivalit të Sarajevës

​‘Galaktika e Andromedës’ dhe ‘Exil’ në kategorinë kryesore të Festivalit të Sarajevës

Prishtina dhe Gjilani me më së shumti raste të reja, kjo është situata në komunat e tjera

Prishtina dhe Gjilani me më së shumti raste të reja, kjo është situata në komunat e tjera

Borko Stefanoviq: Vuçiq dhe Thaçi po negociojnë statusin e Kosovës

Borko Stefanoviq: Vuçiq dhe Thaçi po negociojnë statusin e Kosovës

181 raste me koronavirus në Kosovë, 136 të shëruar

181 raste me koronavirus në Kosovë, 136 të shëruar

Hulumtim: 42 për qind e qytetarëve të Serbisë e konsiderojnë Kosovën ‘të humbur’

Hulumtim: 42 për qind e qytetarëve të Serbisë e konsiderojnë Kosovën ‘të humbur’

Hoti shpreson në heqjen e vizave, thotë se ka angazhim nga Franca dhe Gjermania

Hoti shpreson në heqjen e vizave, thotë se ka angazhim nga Franca dhe Gjermania

Gjermani, së shpejti testim i detyrueshëm për udhëtarët e kthyer nga vendet me rrezik të lartë

Gjermani, së shpejti testim i detyrueshëm për udhëtarët e kthyer nga vendet me rrezik të lartë

Ministrja Haradinaj thotë se do të kthehen 52 diplomatë

Ministrja Haradinaj thotë se do të kthehen 52 diplomatë

Deputeti i VV-së rezulton pozitiv me Covid-19

Deputeti i VV-së rezulton pozitiv me Covid-19

Pas protestës, Thaçi informohet nga Tërnava për nisjen e ndërtimit të xhamisë në Prishtinë

Pas protestës, Thaçi informohet nga Tërnava për nisjen e ndërtimit të xhamisë në Prishtinë

Dështon rezoluta e LVV-së për pandeminë Covid-19

Dështon rezoluta e LVV-së për pandeminë Covid-19