Mustafa më 12 shtator në Uashington për marrëveshjen që i sjell Kosovës 50 milionë dollarë

31.08.2017 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa më 12 shtator në Uashington për marrëveshjen që i sjell Kosovës 50 milionë dollarë

Kryeministri në detyrë i Republikës se Kosovës, Isa Mustafa, më 12 shtator në Uashington do të nënshkruajë Marrëveshjen për programin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), program prej të cilit Kosova përfiton 50 milionë dollarë.

Qeveria e Republikës së Kosovës ka themeluar Zyrën për Sfidat e Mijëvjeçarit në Kosovë pranë Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe në bashkëpunim me partnerët e SHBA-së kanë bërë të gjitha përgatitjet për finalizimin e kësaj marrëveshje, që në të ardhmen do të realizohet në bashkëpunim me organet qeveritare, bizneset dhe shoqërinë civile.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pacolli: Edhe Rusisë i kërkova të na njohë

Pacolli: Edhe Rusisë i kërkova të na njohë

Lutfi Haziri: Pas reagimit tim, nuk guxuan ta ndalin Autostradën

Lutfi Haziri: Pas reagimit tim, nuk guxuan ta ndalin Autostradën

Luta: Nëse nuk niset Autostrada, do ta rrëzojmë Qeverinë më 23 tetor!

Luta: Nëse nuk niset Autostrada, do ta rrëzojmë Qeverinë më 23 tetor!

Ministrja Reshitaj anulon aktivitetin e kontratës 1.5-milionëshe

Ministrja Reshitaj anulon aktivitetin e kontratës 1.5-milionëshe

Pajaziti: Qeveria mund të bije, por autostrada nuk guxon të hiqet nga buxheti

Pajaziti: Qeveria mund të bije, por autostrada nuk guxon të hiqet nga buxheti

Haradinaj: Bjeshkët e Deçanit janë tonat deri në Çakorr

Haradinaj: Bjeshkët e Deçanit janë tonat deri në Çakorr

Vendimi për Ratko Mlladiqin shpallet më 2 nëntor

Vendimi për Ratko Mlladiqin shpallet më 2 nëntor

Haradinaj takoi përfaqësuesit e kompanisë General Electrics

Haradinaj takoi përfaqësuesit e kompanisë General Electrics

Në institucione edhe persona që janë ndesh me ligjin

Në institucione edhe persona që janë ndesh me ligjin

Anulimi i autostradës Prishtinë – Gjilan nga buxheti, Haziri: S’guxon të ndodhë kjo

Anulimi i autostradës Prishtinë – Gjilan nga buxheti, Haziri: S’guxon të ndodhë kjo

Kryeministri francez uron Haradinajn pas një muaji në krye të Qeverisë

Kryeministri francez uron Haradinajn pas një muaji në krye të Qeverisë

Tahiri zotohet për qasje më aktive ndaj Luginës së Preshevës

Tahiri zotohet për qasje më aktive ndaj Luginës së Preshevës

Fushata e gjatë, e kushtueshme dhe e lodhshme

Fushata e gjatë, e kushtueshme dhe e lodhshme

MPB hapi fushatën njëmujore kundër  trafikimit me qenie njerëzore

MPB hapi fushatën njëmujore kundër trafikimit me qenie njerëzore

Ministri Tahiri vizitoi Bujanocin: Kosova do të qëndrojë pranë shqiptarëve të Luginës

Ministri Tahiri vizitoi Bujanocin: Kosova do të qëndrojë pranë shqiptarëve të Luginës

Lekaj vizitoi sot komunën e Junikut, pritet nga Agron Kuçi

Lekaj vizitoi sot komunën e Junikut, pritet nga Agron Kuçi