Mustafa: Ka qenë gabim i Thaçit që është përfshirë në idenë serbe të ndryshimit të kufijve

09.05.2019 21:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa: Ka qenë gabim i Thaçit që është përfshirë në idenë serbe të ndryshimit të kufijve

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se ka qenë gabim i madh edhe i presidentit Hashim Thaçi edhe i gjithë atyre që e kanë hapur temën e korrigjimit të kufijve, sepse kjo çon në shkëmbim territoresh dhe është ide e gatuar nga serbët.

Ndryshe, Mustafa duke folur në televizionin publik, tha se LDK-ja në këtë fazë nuk do të përfshihet në dialog, sepse konsideron se dialogu nuk mund të zhvillohet pa institucione të forta.

Duke folur për gjendjen në Telekom, Mustafa tha se për këtë as kjo Qeveri, e as Haradinaj nuk mund ta marrë përgjegjësinë, sepse përgjegjës për atë që ka ndodhur janë ata që e kanë nënshkruar marrëveshjen me Z-Mobile.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Donald Trump për shpërthimin në Liban: Duket si një sulm i tmerrshëm

Donald Trump për shpërthimin në Liban: Duket si një sulm i tmerrshëm

17 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

17 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Bejrut, mbi 100 të vdekur dhe mbi 4000 të plagosur

Bejrut, mbi 100 të vdekur dhe mbi 4000 të plagosur

3815 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3815 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

I nominuari për ambasador të SHBA-së në Gjermani mendon se sulmi ndaj Serbisë më 1999 ishte gabim

I nominuari për ambasador të SHBA-së në Gjermani mendon se sulmi ndaj Serbisë më 1999 ishte gabim

Trump: Patriotët veshin maska

Trump: Patriotët veshin maska

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Haziri: Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyret e LDK’së

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Këshilltari i Trumpit për siguri kombëtare, O’Brien, shërohet nga koronavirusi

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi, ngushëllime e solidaritet me popullin libian

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Liban, mbi 2700 të plagosur

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Haziri flet për kritikat që i dha Hotit, thotë se janë raporte të zakonshme kolegiale

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Refuzoi të vendoste maskë mbrojtëse, i riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Meghan Markle feston ditëlindjen, ja si e uroi Mbretëresha

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Shpërthimi në portin e Beirutit, 27 viktima e 2500 të plagosur

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban

Diab: 5 gushti ditë zie kombëtare në Liban