Mustafa asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Mirjana Jetviq

30.12.2016 19:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mustafa asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Mirjana Jetviq

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka zyrtarizuar Ferat Shalën ministër të Mjedisit e Planifikimit Hapësinor, por asnjë fjalë nuk e tha për ministren serbe, e cila të enjten ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres së Pushtetit Lokal, raporton KTV.

Mariana Jevtiq është ministrja që la Qeverinë e Kosovës, pas presionit nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiq, së cilës i kishte kërkuar që para 31 dhjetorit ta linte postin, transmeton Koha.net.
Gjatë ditës, KTV-ja ka bërë përpjekje që të ketë një deklarim zyrtar nga Qeveria, por askush nuk pranoi të fliste për këtë çështje.
Për një nga zyrtarët e qeverisë kjo është vetëm një lojë e serbëve që nuk e rrezikon koalicionin. Në konferencën e fundvitit për gazetarë, vetë kryeministri Isa Mustafa pati thënë se nuk e ka në plan ta lutë askënd të kthehet në punë.
Por, vartësi i tij në Qeveri, ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se në janar do të bëjnë përpjekje maksimale ta kthejnë Listën në institucione.
Ndërkohë, Qeveria e Kosovës miratoi Projektligjin për Pagat, përmes të cilit vendoset korniza ligjore unike, e cila rregullon pagat me përbërësit e saj. Qeveria ka miratuar edhe planin e punës së për vitin 2017

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Borell: Asgjë nuk mund të bëhet pa Gjermaninë, ne do të bëjmë çmos ta lehtësojmë dialogun

Borell: Asgjë nuk mund të bëhet pa Gjermaninë, ne do të bëjmë çmos ta lehtësojmë dialogun

Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

Për organizim të skemave piramidale policia ka arrestuar një të dyshuar

Dështon gjykimi ndaj të dyshuarve për kontrabandim me naftë

Dështon gjykimi ndaj të dyshuarve për kontrabandim me naftë

Hajnat vjedhin të armatosur në një lokal në Gjilan

Hajnat vjedhin të armatosur në një lokal në Gjilan

Mbi 65 për qind e qytetarëve në Kosovë besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji

Mbi 65 për qind e qytetarëve në Kosovë besojnë se politikanët kanë më pak gjasa të ndëshkohen nga ligji

Serbia ka dy kushte për t’i ndalë lobimet kundër Kosovës

Serbia ka dy kushte për t’i ndalë lobimet kundër Kosovës

Vdes mjeku kinez nga coronavirusi

Vdes mjeku kinez nga coronavirusi

Mustafa: Sot do të takohem me Kurtin për marrëveshje

Mustafa: Sot do të takohem me Kurtin për marrëveshje

Stefanova: U çuditëm si Kamçev e kishte ditur që do ta kontrollojnë prokurorët

Stefanova: U çuditëm si Kamçev e kishte ditur që do ta kontrollojnë prokurorët

Një shtetas turk në Podujevë, gjendet pa shenja jete

Një shtetas turk në Podujevë, gjendet pa shenja jete

Ajri në kryeqytet vazhdon të jetë i pashëndetshme

Ajri në kryeqytet vazhdon të jetë i pashëndetshme

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij