Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

30.11.2020 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka ngritur edhe njëherë shqetësimin se deputetët nuk po kanë mundësi të marrin përgjigje në pyetjet drejtuar ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu, meqë i njëjti nuk paraqitet në Kuvend.

Musliu ka thënë se Veliu është një ministër i papërgjegjshëm.

“Është hera e tretë që vjen kjo pyetje dhe nuk e di ku me gjetë, dje e gjetën mediat kish qenë në Podujevë por sot nuk e di ku është ministri Agim Veliu, po besoj që pas debaklit që ka pësuar në Podujevë ka me pas goxha telashe me u kthejellë dhe me ditë rrugën për Kuvend, sido që të jetë unë i uroj shërim emocional në këto momente, meqenëse e kemi mundësinë me ja bë pyetjet parlamentare për çka jemi të thirrur por një njëri i papërgjegjshëm që ikë në çdo takim, nuk Meriton më shumë sesa të bëjmë hajgare më të”, tha Musliu.

Këtë deklaratë Ganimete Musliu e bëri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, të koha e pyetjeve parlamentare, ku tha se për disa herë radhazi nuk është ministri që t’i përgjigjet pyetjeve të deputetëve./G.Kadrija

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset

​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset

Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Musliu: Pas debaklit në Podujevë, Agim Veliu vështirë e gjen rrugën për në Kuvend

Murati: BQK nuk ka vepruar në kohë për marrjen e licencës të kompanive të nën-kapitalizuara

Murati: BQK nuk ka vepruar në kohë për marrjen e licencës të kompanive të nën-kapitalizuara

​Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore

​Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore

AAK këmbëngulëse në postin e presidentin, si mundësi i shohin edhe zgjedhjet

AAK këmbëngulëse në postin e presidentin, si mundësi i shohin edhe zgjedhjet

Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

Deputeti i PDK-së: Politikanët për një grusht vota shkelin masat anti-COVID

Deputeti i PDK-së: Politikanët për një grusht vota shkelin masat anti-COVID

​Numri i raste aktive në Gjilan me COVID-19 bie në 381

​Numri i raste aktive në Gjilan me COVID-19 bie në 381

Hoti: Do ta rrisim pakon e rimëkëmbjes ekonomike

Hoti: Do ta rrisim pakon e rimëkëmbjes ekonomike

Rukiqi: Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike t’i jepet epilogu këtë javë, ndryshe s’ka kuptim

Rukiqi: Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike t’i jepet epilogu këtë javë, ndryshe s’ka kuptim

Vdes një grua në një spital privat në Prishtinë, burri i saj hedh dyshime se nuk ia vendosen stendat

Vdes një grua në një spital privat në Prishtinë, burri i saj hedh dyshime se nuk ia vendosen stendat

Zhduket një vajzë në Prishtinë

Zhduket një vajzë në Prishtinë

127 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

127 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje të rëndë

​1 mijë e 5 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

​1 mijë e 5 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

​Shefi i Zyrës së BE-së bë Kosovë flet për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

​Shefi i Zyrës së BE-së bë Kosovë flet për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Bora e parë, nga komuna e Prishtinës thonë se janë pastruar gjitha rrugët

Bora e parë, nga komuna e Prishtinës thonë se janë pastruar gjitha rrugët