Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

14.10.2019 23:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e dytë në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, ka shprehur bindjen se ëndrra për të marrë pjesë në kampionatin evropian është afër të ndodhë.

“Jemi shumë të lumtur për fitoren e sotme, dhe ishte shumë me rëndësi që nuk pranuam gol”, ka thënë Muriqi.

“Ne si shtet, si kombëtare vazhdojmë të ëndërrojmë, pse jo. T’i fitojmë edhe këto dy ndeshje që na kanë mbetur dhe të shkojmë në Evropian”, ka thënë Muriqi.

Kosova luan kundër Çekisë në udhëtim dhe e pret Anglinë në Prishtinë, në dy ndeshjet e fundit të kampanjës, që zhvillohen në nëntor.

Muriqi ka pranuar se ndaj Malit të Zi kanë mundur të shënojnë më shumë, e ka thënë se nuk do të munden që të shpërdorojnë raste të tilla në dy ndeshjet e radhës.

“Unë pata 4 raste të 100 për qindta. Nuk është se nuk i shënuam për mungesë qetësia apo koordinimi, por mendoj se na duhet fati pak më shumë”, ka thënë Muriqi. “Nuk ka rëndësi kush shënon, se jemi ekip”, ka thënë ai.

“Kundër Çekisë dhe Anglisë nuk guxojmë të humbim këso raste. Sot e kemi arritur fitoren me Malin e Zi, që mund të them se ishte një finale. Por ndeshja ndaj Çekisë është pak t’i them finale, është finale e finales. Unë e kam besimin dhe pse mos ta bëjmë ëndrrën realitete”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi