Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin

21.05.2020 10:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka qenë njëri nga personat më të zëshëm kundër rifillimit të kampionatit.

Dje, menjëherë pasi lojtari i Dritës, Izair Emini rezultoi pozitiv, Munishi reagoi duke kritikuar ata që morën vendimin për rikthim, përcjell GazetaBlic.

Ndërkaq, në orët e mbrëmjes ai ishte i ftuar në emisionin sportiv në “RTK”, ku foli lidhur me këtë çështje.

Ish-tekniku i Vushtrrisë e Dritës tha se ka gjasa që ai të mos e vazhdojë kampionatin, por se këtë do ta bëjë në koordinim të plotë me presidentin e klubit dhe vetë lojtarët.

“Lajmi që Izair Emini i Dritës doli pozitiv me koronavirus na tronditi. E pashë shqetësimin e futbollistëve.Unë do të bisedojë edhe me presidentin por edhe me futbollistët, e ndoshta do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin. Nuk do e marrë rrezikun mbi vete, dhe nuk do t’i rrezikojë futbollistët e mi, por këtë gjë do ta bëjmë në koordinim.

Do të vazhdojmë me ushtrime, por nuk kemi siguri se ekipi kundërshtar nuk ka ndonjë futbollist të infektuar me virus. Futbolli është lojë kontakti dhe për këtë arsye jam i frustruar”, tha ndër të tjerash Munishi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin

Munishi: Do t’i lë njerëzit që t’i përmbushin aspiratat e tyre, por ka gjasa që unë nuk do të vazhdojë kampionatin

Fadil Kqiku merr drejtimin e gjigantit gjerman Bayern Munich

Fadil Kqiku merr drejtimin e gjigantit gjerman Bayern Munich

Bilanci i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën

Bilanci i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën

Në Stamboll ka vdekur profesori i njohur kosovar

Në Stamboll ka vdekur profesori i njohur kosovar

Brenda 24 orëve raportohen katër raste të dhunës në familje

Brenda 24 orëve raportohen katër raste të dhunës në familje

I dyshuari për vjedhjen e pakove të cigareve në vlerë 600 euro, është arrestuar nga Policia

I dyshuari për vjedhjen e pakove të cigareve në vlerë 600 euro, është arrestuar nga Policia

SPAK: Shembja e Teatrit, kemi caktuar prokurorin që do hetojë çështjen

SPAK: Shembja e Teatrit, kemi caktuar prokurorin që do hetojë çështjen

Ekspertët: Vaksina prototip mbron majmunët nga COVID-19

Ekspertët: Vaksina prototip mbron majmunët nga COVID-19

S’i bashkohet VV-së, nëse dështon koalicioni me LDK-në, ja kush po e thotë

S’i bashkohet VV-së, nëse dështon koalicioni me LDK-në, ja kush po e thotë

E rrah vëllain në Prishtinë, ikën nga vendi i ngjarjes

E rrah vëllain në Prishtinë, ikën nga vendi i ngjarjes

8 arsyet pse duhet gjatë gjithë vitit të hani hurma

8 arsyet pse duhet gjatë gjithë vitit të hani hurma

Kryetari: Shiu me breshër në Suharekë kanë bërë dëme të mëdha

Kryetari: Shiu me breshër në Suharekë kanë bërë dëme të mëdha

Edita Tahiri: Vetëvendosje nuk ka aftësi për të qeverisur

Edita Tahiri: Vetëvendosje nuk ka aftësi për të qeverisur

30 persona arrestohen për mosrespektim të orës policore në Maqedoni

30 persona arrestohen për mosrespektim të orës policore në Maqedoni

Dy javë asnjë rast me koronavirus në Pejë

Dy javë asnjë rast me koronavirus në Pejë

Berisha: Kam dilema për shëndetin psiqik të Kurtit, është në krye të listës për trajtim psikologjik

Berisha: Kam dilema për shëndetin psiqik të Kurtit, është në krye të listës për trajtim psikologjik