Mund të njohësh Ronnie dhe Donnie, binjakët siamezë më të vjetër në botë

13.03.2015 13:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mund të njohësh Ronnie dhe Donnie, binjakët siamezë më të vjetër në botë

Shumë njerëz nuk mendohen dy herë përpara se të veprojnë, kurse binjakët Ronnie dhe Donnie cdo aktivitet e kryejnë sëbashku, që nga më i vogli deri tek angazhimi më i madh.

Ata duhet të bien në kompromis për gjithçka.
E pra katë janë binjakët siamezë më të vjetër në botë. Të dy kanë mbushur 64 vjec.

Binjakët kanë 4 krahë, 4 këmbë por kanë një legen të bashkangjitur. Ata kanë përfituar nga kjo anomali e lindjes dhe kanë punuar dhe në cirk, kurse tani janë tërhequr në Dayton.

Kur lindën nuk u dhanë shpëtim. Mjekët menduan se nuk do ia hedhin. Por binjakët jetuan dhe në sajë të ndihmës së familjes, motra dhe vëllezër nuk u ndihen kurrë të përjashtuar nga aktivitetet e tyre.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Cjapi bën qumësht në Fier!

Cjapi bën qumësht në Fier!

Pula që bën vezë jeshile

Pula që bën vezë jeshile

8 tipare ju bëjnë shumë tërheqës!

8 tipare ju bëjnë shumë tërheqës!

1-vjeç por ka mbi 1.3 milion ndjekës, vogëlushin që po ‘thyen’ Instagramin

1-vjeç por ka mbi 1.3 milion ndjekës, vogëlushin që po ‘thyen’ Instagramin

Si flini në çift tregon shumë për lidhjen

Si flini në çift tregon shumë për lidhjen

Pushtojnë Lindjen e Mesme, karkalecat bllokojnë qarkullimin e automjeteve

Pushtojnë Lindjen e Mesme, karkalecat bllokojnë qarkullimin e automjeteve

8 arsyet pse duhet gjatë gjithë vitit të hani hurma

8 arsyet pse duhet gjatë gjithë vitit të hani hurma

Berberi që qethi refugjatët

Berberi që qethi refugjatët

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

Doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Ka shkuar të konsultohet me disa mjekë, merr vesh se ka tre veshka

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Bie në dashuri 35 vjeçarja me djalin e ish-bashkshortit, 15 vite më të ri

Bie në dashuri 35 vjeçarja me djalin e ish-bashkshortit, 15 vite më të ri

Shëroni thembrat e çara në mënyrë natyrale?

Shëroni thembrat e çara në mënyrë natyrale?