Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

12.03.2019 20:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

Firefox Send, shërbimi i enkriptuar i dërgimit të të dhënave nga Mozilla, doli ditën e sotme nga faza beta dhe nuk është më një eksperiment. Shërbimi ju lejon të dërgoni lidhje shkarkimi të cilat skadojnë automatikisht pas një periudhe kohe apo pas një numri të caktuar shkarkimesh.

Gjithashtu përdoruesit mund të vendosin një fjalëkalim përpara se marrësi të shkarkojnë një skedar.

Duke ofruar këtë kontroll, Mozilla thotë se Firefox Send është një zgjidhje shumë më e mirë se alternativat e tjera për shpërndarjen e të dhënave dhe dokumenteve sensitive. Megjithatë duke vendosur limite në numrin e shkarkimeve nuk do të parandalojë askë që të krijojë një kopje të skedarit të shkarkuar.

Për këtë arsye nuk përbën pengesë fare për ata që duan të kopjojnë dhe shpërndajnë të dhëna sensitive.

Firefox Send është i disponueshëm tani nga çdo shfletues. Ju mund të dërgoni deri në 1GB ndërsa shkon deri në 2.5GB nëse regjistroheni në një llogari të Firefox.

Gjithashtu Mozilla lajmëroi lançimin në fazën beta të aplikacionit në Android që të mund të ndani skedarë edhe nga telefoni. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

Zhduket papritmas nën tabanin e detit, peshku del sërish me po aq shpejtësi (Video)

Zhduket papritmas nën tabanin e detit, peshku del sërish me po aq shpejtësi (Video)

Kompjuterët Kuantikë do të ndryshojnë mënyrën sesi bota përdor energjinë

Kompjuterët Kuantikë do të ndryshojnë mënyrën sesi bota përdor energjinë

Një person gati vdes pasi përdori shkopinj pambuku për pastrim të veshëve shumë shpesh

Një person gati vdes pasi përdori shkopinj pambuku për pastrim të veshëve shumë shpesh

Robotët vrasës me inteligjencë artficiale do të “kontrollohen” nga njerëzit thonë Shtetet e Bashkuara

Robotët vrasës me inteligjencë artficiale do të “kontrollohen” nga njerëzit thonë Shtetet e Bashkuara

Akrobatja lëvizte në ajër, partneri e mbante për flokësh me dhëmbë (Video)

Akrobatja lëvizte në ajër, partneri e mbante për flokësh me dhëmbë (Video)

Google pagoi 105 milionë dollarë për largimin e dy ekzekutivëve të akuzuar për ngacmim seksual

Google pagoi 105 milionë dollarë për largimin e dy ekzekutivëve të akuzuar për ngacmim seksual

Ja si ta kuptoni nëse fëmija juaj ka probleme mentale…Stresi, depresioni i lehtë

Ja si ta kuptoni nëse fëmija juaj ka probleme mentale…Stresi, depresioni i lehtë

Aplikacion i komunukimit Google Allo jep sot lamtumirën

Aplikacion i komunukimit Google Allo jep sot lamtumirën

OSCAL 2019, edicioni i VI-të po vjen

OSCAL 2019, edicioni i VI-të po vjen

A keni probleme me frymëmarrje gjatë gjumit? Këto mund të jenë pasojat

A keni probleme me frymëmarrje gjatë gjumit? Këto mund të jenë pasojat

Adobe mbyll aplikacionin Shockwave më 9 Prill

Adobe mbyll aplikacionin Shockwave më 9 Prill

Një bankë Britanike teston kartat e reja bankare me shenjat e gishtërinjve

Një bankë Britanike teston kartat e reja bankare me shenjat e gishtërinjve

Dhimbja e dhëmbëve tregon se organet tuaja kanë probleme

Dhimbja e dhëmbëve tregon se organet tuaja kanë probleme

Zgjedhjet Parlamentare në Estoni, gjysma e votave u hodhën online

Zgjedhjet Parlamentare në Estoni, gjysma e votave u hodhën online

Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin

Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin