Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

10.07.2018 23:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Programi eksperimental i Mozilla-s  Firefox Test Pilot është duke u zgjeruar edhe në celular sot me njoftimin e dy aplikacioneve të reja mobile për përdoruesit e gatshëm që të provojnë: Lockbox për iOS dhe Notes për Android.

Më i dukshëm nga të dyja, Lockbox, është një menaxher i fjalëkalimeve iOS që funksionon duke përdorur kredencialet e tua të Firefox.

Për shembull, çdo fjalëkalim dhe ID që ruhet në shfletuesin tuaj, siç janë ato për hyrjen në Twitter ose Instagram, automatikisht sinkronizohet me Lockbox, gjë që ju lejon të lidheni drejtpërdrejt me aplikacionet përkatëse iOS.

Ju do të keni mundësi të përdorni Touch ID dhe Face ID për të zhbllokuar aplikacionin, dhe Mozilla po përdor encryption 256-bit për të sinkronizuar fjalëkalimet tuaja.

Notes për Android funksionon shumë si Google Keep. Sinkronizon shënimet tuaja nga shfletuesi i Firefox në një aplikacion mobil dhe anasjelltas.

Të dyja këto shtesa janë ende në fazën e testimit – Mozilla i quan “eksperimente” – por ato tregojnë se si kompania po punon për të zgjeruar gjurmën e saj përtej hapësirës tradicionale të shfletuesit desktop. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!

Apple publikoi iOS 11.4.1 dhe bllokon “aksesin” e policisë në iPhone-t tanë

Apple publikoi iOS 11.4.1 dhe bllokon “aksesin” e policisë në iPhone-t tanë

Shkëndija ka shënuar ndaj TNS në Ligën e Kampionëve

Shkëndija ka shënuar ndaj TNS në Ligën e Kampionëve

Aktori i njohur së shpejti baba, tregon gjininë e fëmijës!

Aktori i njohur së shpejti baba, tregon gjininë e fëmijës!

Nuhatni njërën ndër këto pesë gjëra dhe menjëherë do të mësoni a ju kërcënon sëmundja e rrezikshme

Nuhatni njërën ndër këto pesë gjëra dhe menjëherë do të mësoni a ju kërcënon sëmundja e rrezikshme

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite

Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

Modelja shqiptare shtatzënë? Ja detaji që e tradhtoi!

Modelja shqiptare shtatzënë? Ja detaji që e tradhtoi!

Mëse gjysma e ICO-ve dështojnë pas katër muajve

Mëse gjysma e ICO-ve dështojnë pas katër muajve

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

Blerim Destani, John Travollta dhe Morgan Freeman në të njejtin film Hollywoodian

Blerim Destani, John Travollta dhe Morgan Freeman në të njejtin film Hollywoodian