Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

08.11.2018 01:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

Jose Mourinho ka thënë pas ndeshjes se nuk është dashur të reagonte në atë mënyrë siç bëri pas ndeshjes, por sipas tij tifozët e Juventusit e ka fyer për  90 minuta.

Trajneri portugez kishte episode të tilla edhe në Old Trafford, por në fund të ndeshjes të zhvilluar në Torinos, ai shkaktoi polemika, kur vuri dorën te veshi dhe ua shkeli syrin tifozëve të Juventusit.

“Isha i fyer për 90 minuta. Kam ardhur këtu për të bërë punën time, asgjë më shumë”, ka thënë Mourinho për Sky Sport Italia.

“Unë nuk e ofendova askënd deri në fund. Unë vetëm bëra një gjest që dëshiroja t’i dëgjoj më fort”.

“Unë ndoshta nuk do ta kisha bërë atë dhe me një kokë të ftohtë nuk do ta kisha bërë, por ma fyen me familjen time, përfshirë edhe familjen time interiste, pastaj reagova kështu”.

Jose Mourinho. (Foto: Michael Steele/Getty Images/Guliver)

“Ne luajtëm një ndeshje fantastike, në nivelin tonë të lartë, pasi ne nuk mund të jemi më të mirë se sa kështu”.

“Kemi ardhur këtu që të luajmë si ekip”.

“Ne kemi arritur të fitojmë dhe kemi luajtur një ndeshje shumë pozitive duke e kërkuar fitoren deri në fund”, ka thënë Mourinho pas ndeshjes.

Manchester luan ndaj Young Boys në shtëpi, ndërsa Juventusi e pret Valencian. /Telegrafi/  

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

Mourinho: Nuk duhet të kisha vepruar ashtu, por më ofenduan për 90 minuta

Jose Mourinho provokon tifozët e Juventusit, lojtarët bardhezi ndërhyjnë

Jose Mourinho provokon tifozët e Juventusit, lojtarët bardhezi ndërhyjnë

Messenger me funksion të tërheqjes së mesazheve të dërguara por vetëm për kohë të caktuar

Messenger me funksion të tërheqjes së mesazheve të dërguara por vetëm për kohë të caktuar

Japonezi 8-vjeç imiton adhuruesin e tij të flaktë Bruce Lee, çdo lëvizje e ushtron çdo ditë me qokla (Foto/Video)

Japonezi 8-vjeç imiton adhuruesin e tij të flaktë Bruce Lee, çdo lëvizje e ushtron çdo ditë me qokla (Foto/Video)

Notat e lojtarëve, CSKA 1-2 Roma: Kluviert e Pellegrini shkëlqejnë

Notat e lojtarëve, CSKA 1-2 Roma: Kluviert e Pellegrini shkëlqejnë

Kina indentifikon njerëzit për nga mënyra e ecjes

Kina indentifikon njerëzit për nga mënyra e ecjes

Roma fiton në Moskë, prek kualifikimin

Roma fiton në Moskë, prek kualifikimin

Kërkoi që nga çerdhja ta merrte një dinozaur, babai ia plotësoi dëshirën të bijës (Video)

Kërkoi që nga çerdhja ta merrte një dinozaur, babai ia plotësoi dëshirën të bijës (Video)

Vlera e Bitcoin Cash arrin pikën më të lartë të dy muajve të fundit

Vlera e Bitcoin Cash arrin pikën më të lartë të dy muajve të fundit

Prishtina e Mirel Josës me shtatë fitore radhazi, merr kryesimin e Superligës: Sulmuesit e ringjallur dhe mbrojtja e fortë ‘guri’

Prishtina e Mirel Josës me shtatë fitore radhazi, merr kryesimin e Superligës: Sulmuesit e ringjallur dhe mbrojtja e fortë ‘guri’

Kërpudha 3D e rrethuar me baktere dhe tela të hollë, krijon energji për të ndriçuar një dritë LED (Foto)

Kërpudha 3D e rrethuar me baktere dhe tela të hollë, krijon energji për të ndriçuar një dritë LED (Foto)

LG lançoi variantin “low-cost” të flagshipit G7 ThinQ

LG lançoi variantin “low-cost” të flagshipit G7 ThinQ

Formacionet startuese: Roma në udhëtim të vështirë te CSKA

Formacionet startuese: Roma në udhëtim të vështirë te CSKA

Reagimet qesharake të qenit, derisa veterinerja ia priste thonjtë (Video)

Reagimet qesharake të qenit, derisa veterinerja ia priste thonjtë (Video)

Butrint Imeri – artisti që rrëmbeu zemrat e vajzave me stilin e tij

Butrint Imeri – artisti që rrëmbeu zemrat e vajzave me stilin e tij

Shkodran Mustafi: Unai Emery solli nivel të ri taktik te Arsenali

Shkodran Mustafi: Unai Emery solli nivel të ri taktik te Arsenali