Mourinho: Edhe Klopp, edhe Pochettino meritojnë trofe

09.05.2019 13:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho: Edhe Klopp, edhe Pochettino meritojnë trofe

Jose Mourinho i ka lavdëruar kolegët e tij Jurgen Klopp dhe Mauricio Pochettino që udhëhoqën klubet e tyre drejt finales së Ligës së Kampionëve.

Të dyja skuadrat u kthyen në ndeshjet e dyta pavarësisht që kishin humbur në ato të parat me rezultat 3:0, respektivisht 0:1.

“Do të jem në telashe në finale sepse më pëlqejnë shumë, shumë, Mauricio dhe Jurgen, dhe mendoj që të dy e meritojnë që ta fitojnë një trofe”, ka thënë ai për beIN Sport.

Sa i përket përballjes së tyre në “Wanda Metropolitano” më 1 qershor, ai ka zgjedhur fjalë të forta.

“Duhet ta lexoni betejën, t’i lexoni ushtarët dhe cilësitë e tyre. Futbolli është për t’u zbavitur, por futbolli është për t’u fituar”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vodafone kërkon me çdo kusht të blejë Liberty Global

Vodafone kërkon me çdo kusht të blejë Liberty Global

Mourinho: Edhe Klopp, edhe Pochettino meritojnë trofe

Mourinho: Edhe Klopp, edhe Pochettino meritojnë trofe

A do ta shpëtojë Qeveria Telekomin nga falimentimi?

A do ta shpëtojë Qeveria Telekomin nga falimentimi?

Shqipëria nis procedurat për teknologjinë 5G

Shqipëria nis procedurat për teknologjinë 5G

Aplikacioni Tirana Ime me risi dhe teknologji të fundit

Aplikacioni Tirana Ime me risi dhe teknologji të fundit

Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim

Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim

Edhe Google është duke punuar në telefonët me ekrane me palosje

Edhe Google është duke punuar në telefonët me ekrane me palosje

Instituti për Trajnim dhe Zhvillim në RIT Kosovë (A.U.K), ka hapur aplikimin për projektin TechUp

Instituti për Trajnim dhe Zhvillim në RIT Kosovë (A.U.K), ka hapur aplikimin për projektin TechUp

Sistemi VAR dhe në Shqipëri/ Bëhet aplikimi. Do nisë edhe trajnimi i arbitrave

Sistemi VAR dhe në Shqipëri/ Bëhet aplikimi. Do nisë edhe trajnimi i arbitrave

Laptopët e rinj ThinkPad të Lenovo kanë 4 orë më shumë jetëgjatësi baterie

Laptopët e rinj ThinkPad të Lenovo kanë 4 orë më shumë jetëgjatësi baterie

Qendra për Shërbime IT në Maqedoni lufton disnivelin mes numrit të të punësuarve në IT dhe kërkesave të larta për ta

Qendra për Shërbime IT në Maqedoni lufton disnivelin mes numrit të të punësuarve në IT dhe kërkesave të larta për ta

Një prej bursave më të mëdha në botë humbet 40 milionë dollarë në Bitcoin

Një prej bursave më të mëdha në botë humbet 40 milionë dollarë në Bitcoin

Busulla.com, platforma inovative e cila përmbush nevojat e studentëve dhe bizneseve

Busulla.com, platforma inovative e cila përmbush nevojat e studentëve dhe bizneseve

Gëlltiti kufjet Apple AirPods, ende funksiononin edhe në stomakun e tij

Gëlltiti kufjet Apple AirPods, ende funksiononin edhe në stomakun e tij

Liverpooli s’ka të ndalur, Origi shënon sërish

Liverpooli s’ka të ndalur, Origi shënon sërish