Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

26.03.2019 16:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Qenin e preferuar, për të cilin është kujdesur gjatë tërë jetën, pronari nga Puente Alto e Kilit, e ka ndihmuar në mënyrë shumë të veçantë.

Meqenëse mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, kafsha 20-vjeçare është mbajtur për barku, në mënyrë që të realizonte një lëvizje të vogël fizike, transmeton Telegrafi.

Në pamundësi të ecjes, qeni hodhi së paku disa hapa nëpër park, ndërsa të pranishmit shikonin përkushtimin e tij ndaj kafshës shtëpiake.

Derisa qentë nuk jetojnë më shumë se 18 vjet, është befasuese se sa gjatë ka mbetur gjallë ky qen, që mund të jetë ndër më të vjetrit në botë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook

Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

ICT Awards fton studentët e UBT ti bashkohen edicionit të 7-të garës

ICT Awards fton studentët e UBT ti bashkohen edicionit të 7-të garës

Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

Microsoft shton grafikët në makinën llogaritëse të Windows 10

Microsoft shton grafikët në makinën llogaritëse të Windows 10

Një përditësim softueri ka në dorë fatin e njerëzve dhe avionit Boeing 737 Max

Një përditësim softueri ka në dorë fatin e njerëzve dhe avionit Boeing 737 Max

Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

ICT Awards dhe S4J Aftësi për Punë organizuan në qytetin e Vlorës bootkampin e dytë ICTS

ICT Awards dhe S4J Aftësi për Punë organizuan në qytetin e Vlorës bootkampin e dytë ICTS

Bing ka bllokuar 5 milionë reklama për kriptomonedhat në 2018-ën

Bing ka bllokuar 5 milionë reklama për kriptomonedhat në 2018-ën

Përdoruesit e Telegram mund të tërheqin çdo mesazh të dërguar e madje biseda të plota

Përdoruesit e Telegram mund të tërheqin çdo mesazh të dërguar e madje biseda të plota

Tualetet më bizare, rregullime të çuditshme dhe mungesë privatësie (Foto)

Tualetet më bizare, rregullime të çuditshme dhe mungesë privatësie (Foto)

Samsung zbulon datën kur Galaxy Fold do të dalë në shitje në Evropë

Samsung zbulon datën kur Galaxy Fold do të dalë në shitje në Evropë

Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei