Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

13.08.2019 08:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

Me zvarritje dhe vonesa është shoqëruar deponimi i nënshkrimeve të subjekteve parlamentare për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, më 22 gusht.

Me përjashtim të PDK-së, të gjitha subjektet e tjera kanë thënë t’i kenë dorëzuar nënshkrimet.

Por vetëm dy prej tyre kanë pranuar të bëhen publike deponimet e nënshkrimeve në faqen zyrtare të Kuvendit, shkruan sot Koha Ditore.

“Administrata, me kërkesë të dy grupeve parlamentare, ka bërë publike (në ueb faqe) deponimin e nënshkrimeve për seancën e 22 gushtit”, ka thënë të hënën sekretari i Kuvendit, Ismet Krasniqi.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Socialdemokrate janë subjektet që i kanë zyrtarizuar nënshkrimet në institucionin ligjvënës. Nënshkrimet kanë thënë t’i kenë dorëzuar edhe LDK-ja, AAK-ja dhe Nisma. Ndërkaq zyrtarë të PDK-së kanë deklaruar se nënshkrimet bashkë me mocionin do të procedohen të martën.

“Nënshkrimet e PDK-së janë të gatshme dhe në dakordim me disa grupe të tjera parlamentare do të procedohen nesër, bashkëngjitur me mocionin për seancën e 22 gushtit”, ka thënë për gazetën shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi….

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupchan: Çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të jetë në tavolinë të negociatave

Kupchan: Çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të jetë në tavolinë të negociatave

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

Refuzojnë Amerikanët: John Bolton nuk do të vijë në Kosovë përshkak Taksës 100%Aa

Refuzojnë Amerikanët: John Bolton nuk do të vijë në Kosovë përshkak Taksës 100%Aa

Ekspertët: Kujdes nga sondazhet për zgjedhjet

Ekspertët: Kujdes nga sondazhet për zgjedhjet

Rregulli i ri amerikan për viza prek të varfërit

Rregulli i ri amerikan për viza prek të varfërit

Shteti ‘nuk e mendoi mirë’ kthimin e mbi njëqind kosovarëve nga Siria

Shteti ‘nuk e mendoi mirë’ kthimin e mbi njëqind kosovarëve nga Siria

Suspendimi i policëve, pasnesër protestohet në Gjakovë

Suspendimi i policëve, pasnesër protestohet në Gjakovë

Në këtë ditë kthehet shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

Në këtë ditë kthehet shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

Nitaj thotë se të gjitha sondazhet tregojnë se AAK është rritur më shumë se dyfish

Nitaj thotë se të gjitha sondazhet tregojnë se AAK është rritur më shumë se dyfish

Efektet e Marrëveshjes së Ohrit 18 vjet pas nënshkrimit

Efektet e Marrëveshjes së Ohrit 18 vjet pas nënshkrimit

Haziri apelon për kursim të ujit dhe shmangie të lëvizjes gjatë temperaturave të larta

Haziri apelon për kursim të ujit dhe shmangie të lëvizjes gjatë temperaturave të larta

Hoxhaj: Serbia e dhunoi Konventën e Gjenevës me gjenocidin në Kosovë

Hoxhaj: Serbia e dhunoi Konventën e Gjenevës me gjenocidin në Kosovë

Mjeku kosovar bën apel: Nga temperaturat e larta të kenë kujdes këta persona

Mjeku kosovar bën apel: Nga temperaturat e larta të kenë kujdes këta persona

Paraburgim edhe për të dyshuarin e tretë në grabitjen e Shtimes

Paraburgim edhe për të dyshuarin e tretë në grabitjen e Shtimes

Veseli takon të rinjtë që u larguan nga Kosova: Vetëm lufta kundër korrupsionit e mbanë rininë këtu

Veseli takon të rinjtë që u larguan nga Kosova: Vetëm lufta kundër korrupsionit e mbanë rininë këtu

Për pak orë, mbi 22 mijë kosovarë hynë sot në Shqipëri

Për pak orë, mbi 22 mijë kosovarë hynë sot në Shqipëri