Monchi thotë se Roma nuk ka nevojë të shesë lojtarët kryesorë, beson te rikthimi ndaj Liverpoolit

30.04.2018 13:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Monchi thotë se Roma nuk ka nevojë të shesë lojtarët kryesorë, beson te rikthimi ndaj Liverpoolit

Drejtori sport i Romës, Monchi, ka thënë se Roma nuk ka nevojë për të shitur lojtarë gjatë verës.

Klubi italian ka shitur Antonio Rudigerin, Leandro Paredes dhe Mohamed Salah në verën e kaluar për shkak të Fair Play Financiar, por Monchi thotë se nuk janë të detyruar t’i bëjnë më këto transferime.

Numri një i klubit italian për tregun e transferimeve beson edhe te rikthimi ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Lojtarët e Liverpoolit duke iu gëzuar golit ndaj Romës ((Foto: Getty Images)

“Për çdo gjysh, çdo baba, çdo fëmijë, për çdo fëmijë dhe çdo nipër. Jemi duke luajtur për gjithçka në të mërkurën”, ka thënë Monchi për Il Romanista.

“Unë besoj, ne besojmë. Ne do të japim gjithçka, ata kanë avantazhin, ne kemi Olimpico”.

“Jemi në një situatë ndryshe nga një vit mv parë, numrat e Romës janë publik”.

“Roma ka shitur Salah, Paredes dhe Rudiger dhe ishte 42 milionë euro në të kuqen. Nuk ishte një vendim i lehtë, por duhet të bënim zgjidhje”.

“Sot, gjërat janë ndryshe”, ka shtuar Monchi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Mediat serbe: Behrami dhe Shaqiri futbollistët më provokues në ndeshjen Serbi – Zvicër (FOTO)

Mediat serbe: Behrami dhe Shaqiri futbollistët më provokues në ndeshjen Serbi – Zvicër (FOTO)

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën