Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

06.01.2021 22:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Kaosi po vazhdon brenda Konresit Amerikant teksa mbështetësit e presidentit, Donald Trumpit kanë hyrë në hollin e saj.

Tashmë shumë video po qarkullojnë në rrjetet sociale teksa po shfaqin një anë tjetër të SHBA-së.
Më parë u raportuar se një grua është lënduar rëndë gjersa tanimë është publikuar edhe momenti i plagosjes së saj në qafë, trasnmeton Telegrafi.

Raportohet se edhe disa policë dhe protestues janë lënduar gjatë përleshjes mes dyja grupeve.
Donald Trump ka reaguar duke kërkuar qetësi gjersa ka urdhëruar që situatën nën kontroll ta merr Garda Kombëtare.

Kongresi Amerikan gjatë ditës së sotme është dashur të konfirmojë fitoren e demokratit, Joe Bidenit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje