Molliqaj jep versionin e tij se çka ndodhi me Haki Abazin pas emisionit Pressing

11.09.2019 23:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Molliqaj jep versionin e tij se çka ndodhi me Haki Abazin pas emisionit Pressing

Dardan Molliqaj i PSD’së ka dhënë versionin e tij rreth asaj që ka ndodhur pas përfundimit të emisionit Pressing.

Haki Abazi i Vetëvendosjes ka thënë se Molliqaj e ka sulmuar pas debatit të ashpër që kishin.

Këtë e mohon kandidati për deputet nga PSD’ja.

Shkrimi i plotë i Molliqajt:

Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik.

Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj bindjet e mia. Nuk fshihem asnjëherë. Secilin veprim timin politik jam në gjendje ta arsyetoj deri në fund. Nuk e kam problem asnjë akuzë e sulm për veprimet e mia politike.

Ankesa e vajtimet nuk mund t’i fshehin humbjet në nivel argumentesh nëpër debate televizive.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputeti Xhemajli ia përmend deputetëve një thënie popullore se si njihet budalla

Deputeti Xhemajli ia përmend deputetëve një thënie popullore se si njihet budalla

Haxhiu pyet Aliun nëse u janë nënshtruar presionit ndërkombëtarëve

Haxhiu pyet Aliun nëse u janë nënshtruar presionit ndërkombëtarëve

Lehtësohen procedurat për pajisje me pasaportë dhe patentë-shofer

Lehtësohen procedurat për pajisje me pasaportë dhe patentë-shofer

Xhandarmëria serbe futet një kilometër brenda Kosovës në fshatin Karaçevë

Xhandarmëria serbe futet një kilometër brenda Kosovës në fshatin Karaçevë

Bytyqi: Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së janë të panevojshme

Bytyqi: Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së janë të panevojshme

Qeveria e Kosovës ndanë 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike

Qeveria e Kosovës ndanë 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike

Tahiri-Kusari-Lilës: Në raport me Avdullah Hotin nuk mund të marr seriozisht, na ke lodh në 2017 duke kërkuar votë për të

Tahiri-Kusari-Lilës: Në raport me Avdullah Hotin nuk mund të marr seriozisht, na ke lodh në 2017 duke kërkuar votë për të

LDK kërkon të hyjë në rend dite projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

LDK kërkon të hyjë në rend dite projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

Zvicra paraporosit 4,5 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Zvicra paraporosit 4,5 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Me gjithë vërejtjet partitë përkrahin projektligjin për pandeminë

Me gjithë vërejtjet partitë përkrahin projektligjin për pandeminë

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

33 laboratorë privatë do të fillojnë testimet për Covid-19 nga java e ardhshme

33 laboratorë privatë do të fillojnë testimet për Covid-19 nga java e ardhshme

​Osmani: Projektligji për pandeminë ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit publik

​Osmani: Projektligji për pandeminë ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit publik

Tensione e fjalosje në mes të deputetëve të VV-së e LDK-së, seanca ndërpritet për 10 minuta

Tensione e fjalosje në mes të deputetëve të VV-së e LDK-së, seanca ndërpritet për 10 minuta

Prishtina me rekord rastesh, 87 brenda 24 orësh

Prishtina me rekord rastesh, 87 brenda 24 orësh

Kryeministri Hoti kërkon të hyjë në rend të ditës tërheqja e 10% të Trustit

Kryeministri Hoti kërkon të hyjë në rend të ditës tërheqja e 10% të Trustit