Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

07.04.2019 11:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Është një mollë e veçantë, ngjyrë e zezë, një kokërr e së cilës kushton 6 euro e 60 cent.

Janë të shumtë ata që thonë se është photoshop, kur e shohin në internet, por në fakt kjo mollë ekziston.

Ajo rritet në Tibet dhe quhet “Diamanti i Zi”.

Ato rriten kryesisht në male dhe marrin një ngjyrë vjollce të errët.

Shkak për këtë është luhatja e temperaturave, brenda ditës dhe gjatë natës.

Një tjetër fakt i pazakontë për ta është dhe fakti se duan 2-3 vjet që të piqen tamam.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Kandiq: Ushtari  serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Kandiq: Ushtari serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje

Heldt në përkrahje të Kosovës pas incidentit në Beograd

Heldt në përkrahje të Kosovës pas incidentit në Beograd

SHBA dhe Gjermania mendojnë njëjtë për Kosovën, kërkojnë heqjen e taksës

SHBA dhe Gjermania mendojnë njëjtë për Kosovën, kërkojnë heqjen e taksës

25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

Një dekadë në kërkim të vizave

Një dekadë në kërkim të vizave

Policët qe dy vjet pa jelekë antiplumb

Policët qe dy vjet pa jelekë antiplumb

Serbia ia vështirëson Kosovës përfaqësimin rajonal

Serbia ia vështirëson Kosovës përfaqësimin rajonal

Antena e Telekomit në oborrin e vëllait të Presidentit Thaçi – fitoi rreth 60 mijë euro

Antena e Telekomit në oborrin e vëllait të Presidentit Thaçi – fitoi rreth 60 mijë euro

Ambasadori i Britanisë: Nuk duhet të paguani veteranë të rrejshëm

Ambasadori i Britanisë: Nuk duhet të paguani veteranë të rrejshëm

Thaçi zotohet se nuk do të ketë kufij etnik me Serbinë

Thaçi zotohet se nuk do të ketë kufij etnik me Serbinë

Profili i një lideri të pamposhtur

Profili i një lideri të pamposhtur

Takohen nëpër çajtoret e Kosovës me ish-ushtarë, e japin thirrje për Hagë

Takohen nëpër çajtoret e Kosovës me ish-ushtarë, e japin thirrje për Hagë