Moggi: Ronaldo tashmë ka nënshkruar me Juven, testet mjekësore i kreu në Munih

05.07.2018 07:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Moggi: Ronaldo tashmë ka nënshkruar me Juven, testet mjekësore i kreu në Munih

Ish-drejtori sportiv i Juventusit, Luciano Moggi, beson se superylli portugez, Cristiano Ronaldo tashmë ka nënshkruar me kampionin e Italisë.

Ditëve të fundit ka pasur shumë spekulime për transferimin e Ronaldos te Juventusi.

Të gjitha mediat ndërkombëtare dhe komuniteti i futbollit në Itali besojnë në një mundësi të tillë, por të tjerë besojnë se tashmë kjo është punë e kryer.

Ish-drejtori sportiv beson se tashmë kjo është punë e kryer, vetëm pak kohë pasi Marotta refuzoi të komentonte spekulimet rreth kësaj tratative.

Luciano Moggi, ish-menaxheri i përgjithshëm i Juventusit

“Për mendimin tim, ai tashmë ka nënshkruar për Juventusin dhe testet i ka kryer në Munih”, u shpreh Moggi në Twitter.

Vet Moggi, ditë më parë kishte folur në televizionin 7Gold duke vënë në pikëpyetje nëse është e nevojshme të shpenzohet kaq shumë në një lojtar 33 vjeçar.

Marrëveshja për Cristiano Ronaldon besohet se përfshin një kontratë me pagë 30 milionë euro në vit dhe Juve t’i paguajë Realit 100 milionë euro. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

A e dini çfarë i ndodh trupit nëse nuk laheni dy ditë?

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin

Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin

Kur nuk mund të jesh i pranishëm në një konferencë, për shkak të minjve!

Kur nuk mund të jesh i pranishëm në një konferencë, për shkak të minjve!

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Dell prezantoi monitorin e parë në botë 49-inç Quad HD

Dell prezantoi monitorin e parë në botë 49-inç Quad HD

Piktura e pëlqyer nga Donald Trump tanimë gjendet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Piktura e pëlqyer nga Donald Trump tanimë gjendet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)