Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

10.12.2020 19:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Një burrë është akuzuar se ka qëlluar për vdekje me thikë ish-të dashurën e tij fituese të konkurseve të bukurisë, pasi ajo kërkoi të ndahej prej tij.

Gjyqi i 31-vjeçarit Rafael Fernandez Rodrigues, nisi dje në Brazil për vrasjen makabre të Kimberly Karen Mota de Oliveira.

Mediat lokale thonë se familja e Oliveira kishte dëgjuar për herë të fundit prej saj më 10 maj, kur u kishte thënë se ishte me Rodrigues.

Ditën tjetër familjarët shkuan ta kërkonin në apartamentin e saj por aty nuk kishte asnjeri. Policia më vonë i informoi se kishte gjetur trupin e vajzës.

Rodrigues akuzohet se ka vrarë Oliveira, fituese e konkurrimit Miss Manicoré në 2019, gjatë një tërbimi xhelozie më 12 maj kur i tha se do ta linte.

Trupi i saj ishte gjetur brenda apartamentit të Rodrigues së bashku me thikën e përdorur për krimin, sipas mediave lokale, ndërsa Rodrigues u arrestua më 15 maj, tre ditë pas vrasjes.

Vrasësi u gjet i fshehur në një kasolle në shtetin verior brazilian Roraima, pranë kufirin me Venezuelën.

Policia tha se ai do të kalonte kufirin për në Venezuelë dhe më tej do të tentonte të largohej në Spanjë.

Rodrigues kishte njohur Oliveira në një bar të zonës dhe ata shoqëroheshin prej dy muajsh.

22-vjeçarja Oliveira studionte për dentiste dhe gjithashtu do të konkurronte në Miss Amazona. Gjyqi vazhdon./tch

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Tri trendet e flokëve që do i shohim gjithandej gjatë vitit 2021

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Loredana sjell pamje nga xhirimi i klipit muzikor “Kein Hunger”

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq

Fotoja virale shfaq dhjetëra iPad të përdorura nga pacientët para se të vdesin nga koronavirusi

Fotoja virale shfaq dhjetëra iPad të përdorura nga pacientët para se të vdesin nga koronavirusi

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja