Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

19.04.2019 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

Pothuajse çdo telefon i rangut të lartë të ditëve të sotme ka një lloj modaliteti nate për kamerën e telefonit: Google e quan Night Sight, LG i thotë Nigh View ndërsa Samsung Bright Night.

Për fat jo të mirë versioni i Samsung ka disa kufizime dhe aktivizohet vetëm në kushte me dritë shumë të paktë por kjo ka ndryshuar tashmë.

Samsung ka dëgjuar ankesat e përdoruesve dhe tashmë ka lançuar një përditësim për Galaxy S10 ku përdoruesit mund të aktivizojnë manualisht Night Bright.

Aktualisht përditësimi është i disponueshëm vetëm në Zvicër për gradualisht do të dërgohet tek të gjithë ata që posedojnë një Galaxy S10.

Më përpara për të aktivizuar Bright Night duhej të ishit në një ambient me nivel drite jo më shumë se 1 lux që është e barabartë me nivelin e dritës që merrni nga një qiri vetëm 1 metër larg.

Vetëm atëherë aplikacioni i kamerës automatikisht aktivizonte Bright Night dhe vetëm atëherë kishim opsionin për ta mbajtur aktiv ose jo.

Me përditësimin e ri Night Bright ka tabin e vetë të dedikuar dhe u jep përdoruesve më shumë kontroll dhe fleksibilitet në realizimin e fotove në dritë të paktë.

Përtej kësaj, funksionit nuk i ka ndryshuar asgjë dhe mbetet inferior përballë Google Night Sight në telefonët Pixel. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

60 satelitë të tjerë në orbitë nga Starlink, projekti që synon të furnizojë gjithë globin me internet

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët