Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

13.09.2019 20:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

Strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Përlepnicë, në takimin me Shtabin Zgjedhor të Degës nga kjo komunë, kanë konfirmuar njëzëri angazhimin e madh në mbështetje të kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe pesë kandidatëve për deputet, Lirije Kajtazi, Fatmir Rexhepi, Valentina Bunjaku Rexhepi, Imet Rrahmani dhe Faton Bislimi.

Gjatë adresimit para të pranishmëve, kryetari i Shtabit të Degës së LDK’së në Gjilan, Arben Mehmeti, theksoi se mobilizimi në këtë nënshtab është jashtëzakonisht i mirëseardhur, duke besuar se edhe qytetarët atje do ta mbështesin ekipin e madh partisë së Ibrahim Rugovës më 6 tetor.

Ndërkohë, kryetarja e nënshtabit të Përlepnicës, Shkëndije Xhelili Avdiu, ka prezantuar para qëndrimin unik të strukturave në përkrahje të fuqishme për Besëlidhjen.

Falënderim për mbështetjen kanë shprehur edhe kandidatët për deputet nga LDK, Lirije Kajtazi, Fatmir Rexhepi, Valentina Bunjaku Rexhepi, Imet Rrahmani dhe Faton Bislimi./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

Mobilizohet LDK e Përlepnicës, përkrahje e fuqishme për ekipin e BesëLidhjes

Gjyjata e Apelit ua kthen lejeqëndrimin dy shtetasve të dëbuar turq

Gjyjata e Apelit ua kthen lejeqëndrimin dy shtetasve të dëbuar turq

Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

Veseli: Do t’i godasim ata që e konsiderojnë veten të paprekshëm

BE do të jetë vëzhguese e Zgjedhjeve në Kosovë

BE do të jetë vëzhguese e Zgjedhjeve në Kosovë

Gjykimi i ish-zyrtarëve të lartë kalon nga Specialja te Prokuroria e Rregullt

Gjykimi i ish-zyrtarëve të lartë kalon nga Specialja te Prokuroria e Rregullt

Arrestohet një polic, dyshohet për  marrje ryshfeti

Arrestohet një polic, dyshohet për marrje ryshfeti

Kelmendi: Pakti anti-korrupsion i Veselit do të prekë edhe njerëz të PDK-së

Kelmendi: Pakti anti-korrupsion i Veselit do të prekë edhe njerëz të PDK-së

Vuçiq e vlerëson UNESCO-n për mbrojtjen e “trashëgimisë së rrezikuar serbe në Kosovë”

Vuçiq e vlerëson UNESCO-n për mbrojtjen e “trashëgimisë së rrezikuar serbe në Kosovë”

Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Hoti takohet me Kryetarin e Komunës së Junikut Agron Kuçi

Sindikata e zhgënjyer me Kuvendin për mosmiratimin e Ligjit të ri për RTK-në

Sindikata e zhgënjyer me Kuvendin për mosmiratimin e Ligjit të ri për RTK-në

Kancelarja Merkel merr përsipër lobimin për Shqipërinë

Kancelarja Merkel merr përsipër lobimin për Shqipërinë

“Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve”

“Është koha e pajtimit të serbëve dhe shqiptarëve”

Gazetari Hoxha: Policia nuk e ndaloi grupin kriminal nga Kosova, i përgatitur për nxitje dhune më 8 qershor

Gazetari Hoxha: Policia nuk e ndaloi grupin kriminal nga Kosova, i përgatitur për nxitje dhune më 8 qershor

Prokuroria jep detaje për vdekjen e punëtorit që ra nga ndërtesa në Prishtinë

Prokuroria jep detaje për vdekjen e punëtorit që ra nga ndërtesa në Prishtinë

Gashi: Ushtria nuk është meritë e asnjë individi

Gashi: Ushtria nuk është meritë e asnjë individi