Mobilizohen ministrat serbë, marrin urdhër për lobim urgjent kundër Kosovës

28.04.2018 09:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mobilizohen ministrat serbë, marrin urdhër për lobim urgjent kundër Kosovës

Serbia aktivizon gjithë ministrat e saj për lobim kundër Kosovës, tani ata kanë detyra të reja në këtë drejtim.
Ministrat serbë kanë dhënë udhëzime se nëpër takime me homologët e tyre të jashtëm të adresojnë sa më shumë problemet e Kosovës, e në veçanti të zhvillojnë sa më shumë takime me zyrtarët e vendeve të cilat janë gati ta tërheqin njohjen e Kosovës.

Kjo masë është pjesë e ofensivës diplomatike të Serbisë që ka për qëllim zvogëlimin e numrit të vendeve që e kanë njohur Kosovën, transmeton lajmi.net.

Shumica e anëtarëve të Qeverisë serbe në mënyrë aktive kanë lobuar kundër Kosovës, mirëpo tani kanë rënë dakord të intensifikojnë veprimin dhe është nda një shumë e majme e fondeve për lobim.

Ndërsa, personi kryesorë që është super aktiv me planet e tij ndaj lobim kundër Kosovës, ministri i Jashtëm, Ivica Daçiq ka thënë se tani për tani Serbia nuk ka kontratë me asnjë agjenci lobuese, andej duhet një aktivizim urgjent për “provincën tonë jugore”. /Lajmi.net/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro