Mjeku Tritan Kalo mesazh politikanëve: Fatkeqësisht CoVid nuk bën përzgjedhje politike! Mos u përpiqni të na përçani!

05.05.2020 11:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mjeku Tritan Kalo mesazh politikanëve: Fatkeqësisht CoVid nuk bën përzgjedhje politike! Mos u përpiqni të na përçani!

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, në një status në facebook ripërsërit thirrjen për qytetarët, që të bëjnë kujdes, edhe pse ka filluar lehtësimi i masave kundër koronavirusit.

Mes të tjerash, Kalo i drejton dhe një mesazh të qartë politikës, teksa i thotë “MOS u përpiqni të na përçani NE mjekët me idiotësirat tuaj…NE Mantelbardhët, KEMI BËRË të gjithë një BETIM dhe jemi të gjithë në bllok në përballjen me sfidën “Covid-19”….VIJONI dhe bëni kujdes!”

Mesazhi i Kalos:

KUJDESUNI dhe VIJONI të kujdeseni për veten tuaj….VIRUSI Sars-Cov2/Covid-19 fatkeqësisht NUKU bën përzgjedhje “politikisht të motivuar” në prekjet e tij, POR agresiviteti i shfaqjeve klinike të tija nuk ka parë dhe KURRË nuk do të shoh përkatësira të tilla….JEMI të gjithë të pambrotjur para tij, NËSE nuk respektojmë jetët tona, NËSE nuk përkujdesemi për to dhe jetët e atyre që gjallojnë pranë nesh, NËSE nuk vijojmë të zbatojmë këshillat për distancimin fizik, higjenën përsonale, kolektive dhe atë të mjedisit, hidrimin dhe ushqimin e shëndetshëm….

ZOTËR te jetëve jemi vetë NE…. BASHKËQYTETARËT e mi, ju lutem të MOS hiqni dorë asnjë herë nga informimi prej atyre, që ndokush i quan edhe “MESJETARËT MJEK” (S.G.), dhe të informoheni jo drejt dhe shpesh të mbështetur në mllefe politike, militantiste dhe shumë pak profesioniste nga GJITHOLLOGËT e shumtë, të cilët vijojnë e gëlojnë në ekranet tona, në shtypin e shkruar apo në rrjetet sociale….FILLIMI i hapjes së dmozdoshme të vendit e sjedh përsëri në prag rrezikun e INFEKTIMIT nga Sars-Cov2/Covid-19…NË këtë sfidë nuk ka vetëm heronj, të sëmurë dhe të mbijetuar, POR edhe viktima…

PAS 36 orëve të asnjë rasti të shtruar nga Covid-19 në Covid-1, Shërbimin e Sëmundjeve Infektive në QSUT, kanë filluar SOT edhe trokitjet e para të sëmurëve të rinj….VIJONI të bëni kujdes…NËSE ka debate shkencore mes kolegësh, këto debate janë vetëm e vetëm për të hedhur dritë mbi shumë paqartësira, që ende bart kjo “FLAMË MBARËBOTËRORE”….MOS u përpiqni të na përçani NE mjekët me idiotësirat tuaj…NE Mantelbardhët, KEMI BËRË të gjithë një BETIM dhe jemi të gjithë në bllok në përballjen me sfidën “Covid-19”….VIJONI dhe bëni kujdes!!!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mjeku Tritan Kalo mesazh politikanëve: Fatkeqësisht CoVid nuk bën përzgjedhje politike! Mos u përpiqni të na përçani!

Mjeku Tritan Kalo mesazh politikanëve: Fatkeqësisht CoVid nuk bën përzgjedhje politike! Mos u përpiqni të na përçani!

PDK-ja do të iniciojë komision hetimor për vdekjen e 26-vjeçarit në Qendrën e Studentëve

PDK-ja do të iniciojë komision hetimor për vdekjen e 26-vjeçarit në Qendrën e Studentëve

‘Frymëmarrje’ në SHBA, ulet ndjeshëm numri i të vdekurve nga Covid-19

‘Frymëmarrje’ në SHBA, ulet ndjeshëm numri i të vdekurve nga Covid-19

Vaksina për koronavirusin, 8 kandidatë në garë. Ekspertët të shqetësuar: E vërteta…

Vaksina për koronavirusin, 8 kandidatë në garë. Ekspertët të shqetësuar: E vërteta…

Rrëfimi i punonjëses për Konsullatën e “paligjshmërive” dhe “argëtimeve”

Rrëfimi i punonjëses për Konsullatën e “paligjshmërive” dhe “argëtimeve”

LDK-ja pa “terapi” për “shokun” ekonomik

LDK-ja pa “terapi” për “shokun” ekonomik

(Video) Kjo është gjendja e të karantinuarve në Qendrën Studentore në Prishtinë

(Video) Kjo është gjendja e të karantinuarve në Qendrën Studentore në Prishtinë

Edhe nëse LDK-ja krijon Qeverinë, nuk do të jetë afatgjatë, është parashikimi i analistit politik

Edhe nëse LDK-ja krijon Qeverinë, nuk do të jetë afatgjatë, është parashikimi i analistit politik

Urime Adem Jashari i ri ditëlindja e 18-të

Urime Adem Jashari i ri ditëlindja e 18-të

Bushati dhe Sejamini, Beqajt në Open: Keni marrë borxh më shumë se të gjitha qeveritë sëbashku

Bushati dhe Sejamini, Beqajt në Open: Keni marrë borxh më shumë se të gjitha qeveritë sëbashku

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Drejtori i Sindikatës së Zjarrfikësve të Kosovës: Detajet për zjarrin që kaploi një banesë në Prishtinë

Drejtori i Sindikatës së Zjarrfikësve të Kosovës: Detajet për zjarrin që kaploi një banesë në Prishtinë

Selimi. Askush nuk i ka thënë Pacollit se do të arrestohet

Selimi. Askush nuk i ka thënë Pacollit se do të arrestohet

Pas rikthimit në “normalitetin e ri” Evropa është në një fazë të re të rihapjes – por si do të duket kontinenti?

Pas rikthimit në “normalitetin e ri” Evropa është në një fazë të re të rihapjes – por si do të duket kontinenti?

Albena Reshitaj: Për vdekjen e 26-vjeçarit është herët të drejtohet gishti tek një njeri

Albena Reshitaj: Për vdekjen e 26-vjeçarit është herët të drejtohet gishti tek një njeri

Latifi: U bëjē thirrje qytetarëve të Rahovecit që të mos mblidhen për “Shën Gjergj”

Latifi: U bëjē thirrje qytetarëve të Rahovecit që të mos mblidhen për “Shën Gjergj”