MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

08.07.2019 14:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Me pretendimet se kishte pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ishte grushtuar nga tani i padituri Agim Hamdia, mjeku në Qendrën Emergjente në Ferizaj, Halit Gërbeshi, po kërkon nga ai 100 mijë euro kompensim dëmi.

Një shumë të tillë të kompensimit, paditësi Gërbeshi, me anë të padisë së ushtruar, po e kërkon si pasojë e lëndimeve që pretendon se i ka marrë në vendin e tij të punës.

Lidhur me këtë rast, të hënën në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ishte paraparë të mbahej seanca përgatitore, por pasi që ka munguar i padituri, kjo seancë është shtyrë për një ditë tjetër.

I autorizuari i paditësit Gërbeshi, avokati Fitim Shabani, ka deklaruar se mbetet pranë padisë dhe kërkesëpadisë, kurse lidhur me thëniet e të paditurit në përgjigje në padi, ai ka njoftuar gjykatën se për këtë çështje ishte vendosur me vendim të formës së prerë nga Gjykata e Apelit, kopjen e së cilës, ka thënë se do ta dorëzojë në seancën e radhës.

Avokati Shabani, ka kërkuar që seanca e së hënës të shtyhet për një ditë tjetër, i cili propozimin më pas është aprovuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

Për këtë, ai është obliguar që deri në seancën e radhës, që është caktuar më 5 gusht, t’ia dorëzojë gjykatës vendimin e formës së prerë të zhvilluar sipas procedurës penale, e që ndërlidhet me këtë çështje kontestimore.

Ndërsa, sa i përket propozimit për nxjerrjen e provave të tjera, duke qenë se i padituri nuk e kishte pranuar ftesën për seancën e së hënës, këto propozime ka thënë se do t’i paraqes në seancën e radhës.

Kurse, lidhur me mungesën e të paditurit Hamdia, në bazë të fletëktheses, ishte bërë e ditur se ai gjendet në Itali.

Seanca e radhës është caktuar më 5 gusht 2019, në ora 11:00.

Sipas padisë, thuhet se më 15 korrik 2014, rreth orës 13:30, paditësi – mjek i ortopedisë në Qendrën Emergjente në Ferizaj, Halit Gërbeshi, ishte sulmuar fizikisht nga i padituri Agim Hamdia.

Siç thuhet në padi, ngjarja kishte ndodhur pasi që paditësi Gërbeshi nuk e kishte kontrolluar të paditurin Hamdia, dhe pas një fjalosjeje mes tyre, Hamdia e kishte goditur atë me grushte në fytyrë dhe hundë, ku nga këto goditje, i dëmtuari Gërbeshi kishte pësuar lëndime të rënda trupore. /BetimipërDrejtësi

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna