Mjeku ‘legjendë’ mbajti për një orë beben në krah, derisa e ëma i nënshtrohej analizave (Foto)

30.04.2018 00:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mjeku ‘legjendë’ mbajti për një orë beben në krah, derisa e ëma i nënshtrohej analizave (Foto)

Fotografia mbresëlënëse e një mjeku që mban në krah një bebe, është bërë virale pasi u bë e ditur, që ai punoi kështu për një orë, derisa nëna e vogëlushit po i nënshtrohej analizave shkaku i aksidentit.

Dr Muir Wallance nga Zelanda e re, është quajtur ‘legjendë’ pasi u kujdes për fëmijën, meqë nëna tij u pranua e vetme në spital dhe duhej të kontrollohej urgjentisht, transmeton Telegrafi.

Imazhi i shkrepur nga një infermiere e spitalit që ndodhet në Waikato, është postuar në Facebook ku brenda një kohe të shkurtër, grumbulloi më se tre mijë reagime pozitive.

Postimi që u shpërnda në internet

“Nganjëherë, e tëra që të duhet është një përqafim” shkruan në postim, ku shfaqet Dr Muir me beben, teksa punon në kompjuter.

Mjeku Wallance

Veprimi i këtij mjeku është pëlqyer shumë, ndërsa u kërkua nga të gjithë që të kryejnë punën me më shumë dashuri dhe jo vetëm për obligim. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara

Kimpembe, ideja e Juves për mbrojtje

Kimpembe, ideja e Juves për mbrojtje

Meshkuj, harroni viagrat, kjo vitaminë ju tërbon në seks

Meshkuj, harroni viagrat, kjo vitaminë ju tërbon në seks

Pjesëtarët e fisit të lashtë maskohen si skelet, frikësojnë armiqtë dhe dukuritë e padëshirueshme (Foto)

Pjesëtarët e fisit të lashtë maskohen si skelet, frikësojnë armiqtë dhe dukuritë e padëshirueshme (Foto)