Miqësorja e Kosovës, sot ndeshja ndaj Suedisë në të ngrohtin e Dohas

12.01.2020 15:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Miqësorja e Kosovës, sot ndeshja ndaj Suedisë në të ngrohtin e Dohas

Në pritje për duelin e vërtetë të muajit mars që vlen për play Off të Europianti 2020, përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot një mqiësore ndaj Suedisë në stadiumin e Doha në Katar duke nisur nga ora 15:45.

Sipas trajnerit Bernard Shaland, gjendja e futbollistëve është e mirë dhe të gjithë janë të gatshëm për një rezulta pozitiv, edhe pse ndaj nordikëve më shumë do të bazohen te eksperimente.

Challandes ka theksuar se kjo është një mundësi shumë e mirë për të gjithë lojtarët për të treguar çfarë mund të japin, sidomos ata që luajnë në Kosovë, por edhe ata që janë jashtë që nuk kanë qenë deri më tani kontigjent i përfaqësueses.

E pagëzuar nga mediat ndërkombëtare si “Brazili i Ballkanit”, për faktin se për një periudhë shumë të shkurtër ka arritur që të shndërrohet në një kombëtare shume serioze dhe pretendente për kualifikim në europian, Kosova tani imponon respekt. në Play off në muajin Mars, Dardanët do të luajnë ndaj Maqedonisë së Veriut në stadiumin e Shkupit./tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ibrahimovic nuk luan për të 16-tën herë këtë sezon

Ibrahimovic nuk luan për të 16-tën herë këtë sezon

Atdheu tregon momentin e sikletshëm – Një burrë më tha: Gruaja ime të ka fiksim

Atdheu tregon momentin e sikletshëm – Një burrë më tha: Gruaja ime të ka fiksim

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Në Kirgistan pihet një ilaç i krijuar nga babai i presidentit, ekspertët paralajmërimeve se është vdekjeprurës

Në Kirgistan pihet një ilaç i krijuar nga babai i presidentit, ekspertët paralajmërimeve se është vdekjeprurës

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”