Ministria njofton për heqjen e homologimit të automjeteve të reja

29.10.2019 15:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministria njofton për heqjen e homologimit të automjeteve të reja

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se duke u bazuar në legjislacionin në fuqi, ka filluar procedurat e liberalizimit të procesit të homologimit.
Në kuadër të kësaj, ju informojmë se MIT ka marrë vendim që veturat e reja, të importuara nga kompanitë e licencuara, nuk do t’i nënshtrohen më homologimit nga kompania e autorizuar për kryer atë. Për verifikimin e të dhënave nga prodhuesit, përgjegjës do të jenë kompanitë e autorizuara për shitjen e tyre në tregun e Kosovës. I njëjti verifikim do të vlejë edhe për blerësit kur kryejnë regjistrimin e veturave.
Ky është një hap i ndërmarrë nga ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, drejt lehtësimit të procedurave dhe uljes së kostos të cilën duhet të paguajnë qytetarët./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndotja në Rahovec arrin shifra rekorde, ajri helm

Ndotja në Rahovec arrin shifra rekorde, ajri helm

Shkëmb Manaj deputeti i LDK’së, i bënë ofertë Vetëvendosjes

Shkëmb Manaj deputeti i LDK’së, i bënë ofertë Vetëvendosjes

Skuadra e Real Madridi ka marr një pikë ndaj Valencias

Skuadra e Real Madridi ka marr një pikë ndaj Valencias

Rikthehen në Parkun e Gërmisë derrat e egër

Rikthehen në Parkun e Gërmisë derrat e egër

Lumezi duke shkuar te Thaçit, dalin pamje, ja kush po e bën injorantin!

Lumezi duke shkuar te Thaçit, dalin pamje, ja kush po e bën injorantin!

A ka fund marrëveshja, apo do të vazhdojnë të përplasen ashpër zyrtarët të LVV-së e LDK-së, për postin e Presidentit!

A ka fund marrëveshja, apo do të vazhdojnë të përplasen ashpër zyrtarët të LVV-së e LDK-së, për postin e Presidentit!

Vritet pjesëtari i Policisë Kufitare në Mal të Zi, ishte duke i djekur tre kosovarë

Vritet pjesëtari i Policisë Kufitare në Mal të Zi, ishte duke i djekur tre kosovarë

Suharekë, hajnat nuk ia dalin ta plaçkisin bankën

Suharekë, hajnat nuk ia dalin ta plaçkisin bankën

Nuk përmbahet gjermani, u nervozua me Arsenalin shkaku i zëvendësimit ndaj Cityt

Nuk përmbahet gjermani, u nervozua me Arsenalin shkaku i zëvendësimit ndaj Cityt

Aksident mes trenit dhe një veture në Sllatinë, një i lënduar

Aksident mes trenit dhe një veture në Sllatinë, një i lënduar

Vetëvendosje pritet të ndryshojë statutin për t’ia mundësuar Kurtit dy postet, kryetar e kryeministër

Vetëvendosje pritet të ndryshojë statutin për t’ia mundësuar Kurtit dy postet, kryetar e kryeministër

Molliqaj i drejtohet popullit si kryetar i partisë duke i kujtuar VV’së se historia s’merr fund me ta

Molliqaj i drejtohet popullit si kryetar i partisë duke i kujtuar VV’së se historia s’merr fund me ta

Bajrami: LDK-në s’mund ta kushtëzojë askush për presidentin

Bajrami: LDK-në s’mund ta kushtëzojë askush për presidentin

VV s’e pranon Presidentin nga LDK’ja, kërkon një kandidat konsensual

VV s’e pranon Presidentin nga LDK’ja, kërkon një kandidat konsensual

Vrasja e Indrit Çelës, teknikut të kondicionerëve. Dorëzohet në polici Albano Kusi

Vrasja e Indrit Çelës, teknikut të kondicionerëve. Dorëzohet në polici Albano Kusi

34-vjeçari nuk heq dorë/ Pasi e dhunoi, kërcënon ish-bashkëjetuesen nga telefoni i burgut

34-vjeçari nuk heq dorë/ Pasi e dhunoi, kërcënon ish-bashkëjetuesen nga telefoni i burgut