Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

25.02.2020 10:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

Dy shtetas të Serbisë, anëtarë të ekuipazhit të kryqëzorit “Diamond Princess”, janë infektuar nga coronavirusi.

Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin, transmeton Indeksonline

Ndërsa, Ministria e Jashtme e Serbisë ka konfirmuar se  është duke punuar për të marrë informacione se në cilin spital do të strehohen dy serbët.

Siç tha ai, Ambasada e Serbisë, në Japoni, është në kontakt të vazhdueshëm.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti kundërshton propozimin e Thaçit: S’ka nevojë tani për gjendje të jashtëzakonshme

Kurti kundërshton propozimin e Thaçit: S’ka nevojë tani për gjendje të jashtëzakonshme

Thaçi propozon gjendjen e jashtëzakonshme: Ky s’është grip sezonal, por virus i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Thaçi propozon gjendjen e jashtëzakonshme: Ky s’është grip sezonal, por virus i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Shkencëtarët italianë: Koronavirusi është inteligjent, do të dobësohet për të mbijetuar

Shkencëtarët italianë: Koronavirusi është inteligjent, do të dobësohet për të mbijetuar

Serbia që nga nesër ndalon lirinë e lëvizjes nga 8 e mbrëmjes deri në 5 e mëngjesit

Serbia që nga nesër ndalon lirinë e lëvizjes nga 8 e mbrëmjes deri në 5 e mëngjesit

IPKO, Kujtesa, Artmotion dhe Telkos lëshojnë sqarim për klientët

IPKO, Kujtesa, Artmotion dhe Telkos lëshojnë sqarim për klientët

Mali i Zi konfirmon dy rastet e para me koronavirus

Mali i Zi konfirmon dy rastet e para me koronavirus

Haradinaj: E dhimbshme se çfarë dite paska ardhur, dita për të dështuar marrëveshjet me kompani amerikane

Haradinaj: E dhimbshme se çfarë dite paska ardhur, dita për të dështuar marrëveshjet me kompani amerikane

Mjekët kinezë: Doktorët në Europë po përsërisin gabimet që bëmë edhe ne në Wuhan

Mjekët kinezë: Doktorët në Europë po përsërisin gabimet që bëmë edhe ne në Wuhan

Konfirmohen edhe dy raste, arrin në 19 numri i të infektuarëve me coronavirus në Kosovë

Konfirmohen edhe dy raste, arrin në 19 numri i të infektuarëve me coronavirus në Kosovë

Shkup: Mësimi online me vetiniciativë të arsimtarëve

Shkup: Mësimi online me vetiniciativë të arsimtarëve

​Pezullimi i pagesave të kredive, shoqëria civile ka një kërkesë për bankat

​Pezullimi i pagesave të kredive, shoqëria civile ka një kërkesë për bankat

Presidenti amerikan zotohet se do ta ‘fitojë luftën’ kundër coronavirusit

Presidenti amerikan zotohet se do ta ‘fitojë luftën’ kundër coronavirusit

Presidenti Thaçi thërret Këshillin e Sigurisë

Presidenti Thaçi thërret Këshillin e Sigurisë

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Kosovë, shkon në 17 numri i të prekurve

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Kosovë, shkon në 17 numri i të prekurve

Gjakovarët dalin në piknik, ndërhynë policia për shpërndarjen e tyre

Gjakovarët dalin në piknik, ndërhynë policia për shpërndarjen e tyre

Pezullohet përkohësisht afati pesëditor për regjistrimin e automjeteve

Pezullohet përkohësisht afati pesëditor për regjistrimin e automjeteve