Ministri Yagcilar priti në takim lamtumirës Ambasadorin O’Connell

15.08.2019 14:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri Yagcilar priti në takim lamtumirës Ambasadorin O’Connell

Ministri i MAP-it Mahir Yagcilar, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin britanik Ruari O’Connell. Ministri Yagcilar ka falënderuar ambasadorin ër përkrahjen e vazhdueshme në shtetndërtimin dhe proceset reformuese në Republikën e Kosovës.

Gjatë këtij takimi, ministri Yagcilar foli për zbatimin e ligjeve të reformës së administratës publike, ku ai theksoi se, ekipet dhe ekspertet me përkrahjen e Zyrës se Bashkimit Evropian, janë duke punuar në legjislacionin sekondar, madje ministri Yagcilar tha se, me Ambasada Britanike kemi pasur bashkëpunim shumë të ngushtë në projektin e përzgjedhjes të zyrtarëve drejtues në shërbimin civil, duke falënderuar veçanërisht falënderoi Ambasadorin Ruari O’Connell për përkrahjen e drejtpërdrejt. Me këtë rast e gjithashtu njoftoi se në kuadër te këtij procesi, do të ndërtohet qendra për testime shtetërore. Ministri Yagcilar në këtë takim, Ambasadorin O’Connell, e njoftoi gjithashtu, se ligjet do të kenë një qasje pozitive në procesin e rekrutimit

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell, falënderoi ministrin e MAP-it Mahir Yagcilar, për bashkëpunimin e deritashëm, duke theksuar se projekti për emërime të zyrtarëve të lartë të nivelit drejtues, përkundër sfidave, ka pasur sukses, ku me këtë rast është vepruar në bazë të parimeve të meritës, transparencës dhe paanësisë.

Në përmbyllje të këtij takimi lamtumirës, ministri Yagcilar i uroi suksese në karierën e tij ambasadorit Ruari O’Connell , duke e falënderuar për kontributin e madh që ka ofruar gjatë mandatit të tij, në zhvillimin e proceseve demokratike në Republikën e Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministri Yagcilar priti në takim lamtumirës Ambasadorin O’Connell

Ministri Yagcilar priti në takim lamtumirës Ambasadorin O’Connell

Kallëzim penal ndaj 22 policëve për deportimin e shtetasve turq

Kallëzim penal ndaj 22 policëve për deportimin e shtetasve turq

Haradinaj: Nuk jam servil me ndërkombëtarët

Haradinaj: Nuk jam servil me ndërkombëtarët

Tragjike: 3-vjeçari kosovar vdes duke shkuar në çerdhe në Gjermani

Tragjike: 3-vjeçari kosovar vdes duke shkuar në çerdhe në Gjermani

Daçiq del kundër QUINT-it, thotë se me fushatën kundër Kosovës e ka habitur edhe Putinin

Daçiq del kundër QUINT-it, thotë se me fushatën kundër Kosovës e ka habitur edhe Putinin

Serwer pas deklaratës së QUINT-it: S’ka ndonjë urgjencë për dialogun me Serbinë

Serwer pas deklaratës së QUINT-it: S’ka ndonjë urgjencë për dialogun me Serbinë

Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Sindikata e Punëtorëve të Aeroportit do të hyjë në grevë më 19-21 gusht

Sindikata e Punëtorëve të Aeroportit do të hyjë në grevë më 19-21 gusht

Trump jep edhe një vit afat për zgjidhjen e nyjës së Kosovës

Trump jep edhe një vit afat për zgjidhjen e nyjës së Kosovës

Beogradi nuk i bindet SHBA-së në raport me Kosovën

Beogradi nuk i bindet SHBA-së në raport me Kosovën

AKI-ja vë llupën mbi 37 shefat e misioneve diplomatike

AKI-ja vë llupën mbi 37 shefat e misioneve diplomatike

Nisma i kundërpërgjigjet LDK-së: Ju dhe PDK-ja i larguat 150 mijë qytetarë nga Kosova

Nisma i kundërpërgjigjet LDK-së: Ju dhe PDK-ja i larguat 150 mijë qytetarë nga Kosova

Zeka: Dorëheqja e Haradinajt nuk ka lidhje me Gjykatën Speciale

Zeka: Dorëheqja e Haradinajt nuk ka lidhje me Gjykatën Speciale

Arelena Shala zgjidhet rreshtere majore në Akademinë ushtarake West Point në SHBA

Arelena Shala zgjidhet rreshtere majore në Akademinë ushtarake West Point në SHBA

Botsan-Kharchenko: Nëse na kërkohet, marrim pjesë në dialog – marrëveshja të konfirmohet në Këshillin e Sigurimit

Botsan-Kharchenko: Nëse na kërkohet, marrim pjesë në dialog – marrëveshja të konfirmohet në Këshillin e Sigurimit