Ministri i Jashtëm rus: Ngrirja e llogarive bankare të “Russia Today”, vendim i nxitur

18.10.2016 15:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri i Jashtëm rus: Ngrirja e llogarive bankare të “Russia Today”, vendim i nxitur

Pas ngrirjes së llogarive bankare të kanalit televiziv “Russia Today”, në Britani të Madhe, ka ardhur reagimi i autoriteteve ruse duke e quajtur këtë veprim si të nxitur.

Ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov, ka thënë sot se vendimi për të ngrirë llogaritë bankare të “Russia Today” nuk ka qenë vendim i bankës, sepse asnjë bankë nuk mund të marrë vendim të këtij lloji e pavarur, citon TASS, transmeton

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Komiteti Olimpik i Evropës në pritje të rezultateve të hetimeve për masat ndaj Serbisë

Komiteti Olimpik i Evropës në pritje të rezultateve të hetimeve për masat ndaj Serbisë

Beqiri:  PDK e VV në opozitë, të caktohet data e zgjedhjeve

Beqiri: PDK e VV në opozitë, të caktohet data e zgjedhjeve

Ndalohet ikja nga vendi e ish kryeministrit të Malajzisë

Ndalohet ikja nga vendi e ish kryeministrit të Malajzisë

Zgjedhjet e përgjithshme në Irak

Zgjedhjet e përgjithshme në Irak

Lobisti më i fuqishëm në Washington punon edhe për Kosovën

Lobisti më i fuqishëm në Washington punon edhe për Kosovën

Wieland: Nuk pranojmë në BE shtete që kanë probleme me fqinjët e tyre

Wieland: Nuk pranojmë në BE shtete që kanë probleme me fqinjët e tyre

Këshilltari i Presidentit: Samiti i Sofjes i hap dyert Kosovës drejtë BE-së

Këshilltari i Presidentit: Samiti i Sofjes i hap dyert Kosovës drejtë BE-së

Ambientalistët alarmojnë për mbeturinat në Maqedoni

Ambientalistët alarmojnë për mbeturinat në Maqedoni

Wieland: S’mund t’jap datë për liberalizim vizash

Wieland: S’mund t’jap datë për liberalizim vizash

Drecun: Kjo është arsyeja pse Thaçi nuk mundë t’i shpëtojë Gjykatës Speciale

Drecun: Kjo është arsyeja pse Thaçi nuk mundë t’i shpëtojë Gjykatës Speciale

Irani dhe Izraeli shkëmbejnë kërcënime pas sulmit raketor në Siri

Irani dhe Izraeli shkëmbejnë kërcënime pas sulmit raketor në Siri

Kosova e mendon aplikimin për në Këshillin e Evropës, por ulësen nuk e ka të sigurt

Kosova e mendon aplikimin për në Këshillin e Evropës, por ulësen nuk e ka të sigurt

28 milionë euro buxhet, barna s’ka

28 milionë euro buxhet, barna s’ka

Qeveria: Pritjet e qytetarëve për anëtarësim në BE janë jorealiste

Qeveria: Pritjet e qytetarëve për anëtarësim në BE janë jorealiste

Pacolli: Kosova është krijesë e BE-së

Pacolli: Kosova është krijesë e BE-së

Kurti: Nuk ka burg që e ndal aktivizmin studentor

Kurti: Nuk ka burg që e ndal aktivizmin studentor