Ministri i tregtisë dhe industrisë Vesel Krasniqi viziton pikën e Marketit Meridian në Arbëri

12.06.2020 14:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri i tregtisë dhe industrisë Vesel Krasniqi viziton pikën e Marketit Meridian në Arbëri

Ministri i tregtisë dhe industrisë Vesel Krasniqi, gjatë ditës së sotme ka vizituar pikën e marketit Meridian në Arbëri.

Ai ka thënë se vizita e tij ka të bejë me atë se sa ka ndikuar pandemia në bizneset në Kosovë si dhe ndikimin e saj tek punëtorët, ka kërkuar sqarime nga menagjerët e këtij marketi lidhur me rrethanat në të cilat po zhvillohet puna pas pandemisë.

Tutje Krasniqi ka thënë se do të mundohen të kontribojnë sado pak në fuqizimin e bizneseve pas pandemisë:

“Besoj javën e ardhëshme do të fillojmë me pagesat e qirave, janë diku edhe 15 hapa për pakon emergjente për të cilat do të flasim, besoj që do të mundohemi jo krejt ato humbjet jo të gjitha humbjet të cilat i shkaktoi pandemia, mirpo pak a shumë disa prej tyre të i kompensojmë” tha ai.

Pas vizitës së dyqanit në përgjithsi, Krasniqi përshendeti edhe puntorët që ishin aty.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

Haziri: Mos lejimi i dasmave është politikë e gabuar

Haziri: Mos lejimi i dasmave është politikë e gabuar

Bie numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, rritet numri i të shëruarve

Bie numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, rritet numri i të shëruarve

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Ali Ahmeti: Të njollosësh UÇK-në është sikur t’u bësh atentat gjithë shqiptarëve!

Ali Ahmeti: Të njollosësh UÇK-në është sikur t’u bësh atentat gjithë shqiptarëve!

Ministri Zemaj e jep një lajm të mirë: Sot kemi rënie të infektuarve dhe rritje të numrit të shëruarve

Ministri Zemaj e jep një lajm të mirë: Sot kemi rënie të infektuarve dhe rritje të numrit të shëruarve

Mbushet me pacientë Klinika Infektive në Pejë

Mbushet me pacientë Klinika Infektive në Pejë

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Imuniteti ndaj COVID-19 mund të zhduket në disa muaj

Imuniteti ndaj COVID-19 mund të zhduket në disa muaj

Shoqëruesja e dhomës tronditi me komentin për vdekjen e 21-vjeçares, reagon gjinekologu i QKUK-së

Shoqëruesja e dhomës tronditi me komentin për vdekjen e 21-vjeçares, reagon gjinekologu i QKUK-së

Gent Cakaj: Kur janë në pyetje vlerat e UÇK’së duhet të reagojmë si një komb, e jo si dy shtete

Gent Cakaj: Kur janë në pyetje vlerat e UÇK’së duhet të reagojmë si një komb, e jo si dy shtete

Osmani: Nuk ka sot asgjë më urgjente sesa të bëhet ligji për pandeminë

Osmani: Nuk ka sot asgjë më urgjente sesa të bëhet ligji për pandeminë

OKB: Përkeqësohet uria në botë, perspektiva të errëta në 2020

OKB: Përkeqësohet uria në botë, perspektiva të errëta në 2020

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg