Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka thënë se storiet e Tepic se po i blejmë çnjohjet për Kosovën po na bënë shumë dëme

14.01.2020 12:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka thënë se storiet e Tepic se po i blejmë çnjohjet për Kosovën po na bënë shumë dëme

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Dacic, i cili edhe po udhëheq fushatën e egër kundër pavarësisë së Kosovës, ka thënë se politikania serbe, Marinika Tepic, i ka bërë shumë dëm Beogradit zyrtar kur ka folur rreth asaj se si Serbia po shpenzon miliona për blerjen e çnjohjeve për Kosovën.

Një gjë të tillë Dacic e ka thënë në një intervistë për Tv Happy, teksa ka folur për shtetet që pretendohet se kanë tërhequr njohjen për Kosovën.

Tepic në fund të dhjetorit në një konferencë për media kishte zbuluar se si Serbia po mbledh para nga biznesmen e tregtar armësh, me të cilat po blenë çnjohjet për Kosovën.

“A e ka keqpërdorur pozitën zyrtare duke mbledhur para për “çnjohjet” e Kosovës nga biznesmenë dhe tregtarë armësh, dhe nëse në emër të Sllobodan Teshicit, Dacic kishte marrë më shumë se gjysmë milioni euro para të thata, dhe nëse në situata të caktuara kur janë marrë paratë, ka qenë dëshmitar shefi i kabinetit të Dacicit, Nikolla Nedelkovic”, kishte deklaruar Tepic gjatë një konference për media.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çfarë ndodhi në shtëpinë e Zhurit ku u vra polici e u plagos fëmija?

Çfarë ndodhi në shtëpinë e Zhurit ku u vra polici e u plagos fëmija?

Haradinaj: Për ndarjen e Kosovës bëhej fjalë për 50 miliardë euro dhe Trepçën si pjesë e Serbisë (Video)

Haradinaj: Për ndarjen e Kosovës bëhej fjalë për 50 miliardë euro dhe Trepçën si pjesë e Serbisë (Video)

Vrau duke goditur me sëpatë 50-vjeçarin, ky është autori i krimit makabër në Korçë

Vrau duke goditur me sëpatë 50-vjeçarin, ky është autori i krimit makabër në Korçë

Haradinaj: Do të kisha qejf unë ta hiqja taksën ndaj Serbisë

Haradinaj: Do të kisha qejf unë ta hiqja taksën ndaj Serbisë

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 në Kubë, pritet katastrofa

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 në Kubë, pritet katastrofa

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Vrasje për një vend në varreza, e qëllon më sëpatë në mes të qytetit (Video)

Vrasje për një vend në varreza, e qëllon më sëpatë në mes të qytetit (Video)

Vritet një polic dhe dy të tjerë plagosen në Zhur të Prizrenit (Video)

Vritet një polic dhe dy të tjerë plagosen në Zhur të Prizrenit (Video)

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i

Presidenti Thaçi e mirëpret planin e Donald Trump për Lindjen e Mesme

Presidenti Thaçi e mirëpret planin e Donald Trump për Lindjen e Mesme

E jashtëzakonshme/Në Kinë nis dhe përfundon spitali brenda 48 orëve

E jashtëzakonshme/Në Kinë nis dhe përfundon spitali brenda 48 orëve

Ende nuk ka marrëveshje, vazhdonë takimi ndërmjet LVV – LDK – QUINT, pa ambasadorin Kosnett

Ende nuk ka marrëveshje, vazhdonë takimi ndërmjet LVV – LDK – QUINT, pa ambasadorin Kosnett

Në Turqi dyshohet për 12 persona të prekur nga coronavirusi

Në Turqi dyshohet për 12 persona të prekur nga coronavirusi

Abazi: Bedri Hamza lexon komunikata, të cilave nuk u beson as vet

Abazi: Bedri Hamza lexon komunikata, të cilave nuk u beson as vet

Këto janë katër pikat kryesore të “Planit për Paqe në Lindjen e Mesme” të presidentit Trump

Këto janë katër pikat kryesore të “Planit për Paqe në Lindjen e Mesme” të presidentit Trump

Nënkryetarët e Kuvendit marrin pjesë në Sesionin e Parë të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Nënkryetarët e Kuvendit marrin pjesë në Sesionin e Parë të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës