Ministri Hamza priti në takim Misionin e Fondit Monetarë Ndërkombëtarë për Kosovën

31.05.2018 16:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri Hamza priti në takim Misionin e Fondit Monetarë Ndërkombëtarë për Kosovën

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim Misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtarë për Kosovën të udhëhequr nga Stephanie Eble.

Gjatë takimit Ministri Hamza e njoftoj Misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtarë për progresin të cilin e ka arritur Kosova gjatë këtyre muajve në fushën e financave, për trendin e mirë të hyrave, nivelin e shpenzimeve buxhetore, si dhe për stabilitetin makro fiskal në përgjithësi. Ministri Hamza, po ashtu e njoftoj stafin e FMN-së per ligjet e reformës tatimore dhe planet për të vazhduar me reforma në politika fiskale në të mirë të bërit biznes në Kosovë, transmeton infosot.

Ministri Hamza gjithashtu u shpreh se Ministria e Financave vazhdon të ketë raporte të shkëlqyera me Fondin Monetar Ndërkombëtare dhe falënderoi FMN-në për ndihmën që vazhdon të jep për Ministrinë e Financave dhe agjencitë e saj.

Ndërsa, udhëheqësja e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtarë për Kosovën Stephanie Eble, falënderoj ministrin Hamza për paraqitjen e progresit dhe vlerësoj bashkëpunimin e shkëlqyeshëm të misionit të FMN me Ministrin e Financave thuhet në komunikaten për media.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Akuzohet se vrau vëllezërit Berisha për prerje të pyllit

Akuzohet se vrau vëllezërit Berisha për prerje të pyllit

Zemaj: Zgjedhjet e reja janë në interes shtetëror

Zemaj: Zgjedhjet e reja janë në interes shtetëror

FSK-ja fiton medalje në Britani

FSK-ja fiton medalje në Britani

Pacolli: Ideja e Thaçit për korrigjim kufijsh po merr mbështetje çdo ditë e më shumë

Pacolli: Ideja e Thaçit për korrigjim kufijsh po merr mbështetje çdo ditë e më shumë

Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren

Prokurori i Gjykatës Speciale mori dosje në Prishtinë dhe Prizren

Pacolli tregon se Gashit pas largimit nga detyra e ministrit do t’i jepet një post tjetër

Pacolli tregon se Gashit pas largimit nga detyra e ministrit do t’i jepet një post tjetër

Lëndët e krimeve të luftës nga Gjykata Themelore e Prishtinës në Hagë

Lëndët e krimeve të luftës nga Gjykata Themelore e Prishtinës në Hagë

Scott ia rikujton Serbisë se SHBA-të e konsiderojnë Kosovën si shtet të pavarur

Scott ia rikujton Serbisë se SHBA-të e konsiderojnë Kosovën si shtet të pavarur

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup

Hoxha: Përkrahja e Gjermanisë për liberalizimin e vizave e domosdoshme

Hoxha: Përkrahja e Gjermanisë për liberalizimin e vizave e domosdoshme

U ulen dënimet të akuzuarve për terrorizëm në rastin e ndeshjes Shqipëri – Izrael

U ulen dënimet të akuzuarve për terrorizëm në rastin e ndeshjes Shqipëri – Izrael

AKR-ja konfirmon emërimin e dy ministrave të rinj

AKR-ja konfirmon emërimin e dy ministrave të rinj

Rreth 150 thasë mbeturina largohen nga Prishtina

Rreth 150 thasë mbeturina largohen nga Prishtina

Vendet që do të mbesin pa rrymëVendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymëVendet që do të mbesin pa rrymë

Tërheqja nga “Kosova e Re”, sinjal edhe për investitorët e huaj

Tërheqja nga “Kosova e Re”, sinjal edhe për investitorët e huaj

Caktohet masa e paraburgimit ndaj tre personave për vjedhje

Caktohet masa e paraburgimit ndaj tre personave për vjedhje