Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

29.06.2020 20:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të hënën (29.06.2020), ndoqi nga afër fillimin e punimeve në rrugën Herticë – Xehrore, me gjatësi 3.4 km, thuhet në njoftimin e Ministrise së Infrastrukturës dhe Ambientit.

Ndërtimi i kësaj rruge është ndihmesë e madhe për bizneset dhe fermerët të cilët po investojnë në fshatrat përreth. Ministri Abrashi, tha se punimet në këtë aks rrugor do të zhvillohen me dinamikën e paraparë, që të përfundojë brenda afateve.

Më tutje, bashkë me ekipin e tij, ministri Abrashi vizitoi edhe disa projekte infrastrukturore që janë në proces të punimeve, në komunën e Podujevës.

Në takim me nënkryetarin e Podujevës, Nexhmi Rudarin, ministri tha se do të ketë koordinim institucional dhe veprime të përbashkëta për rifillim sa më të shpejt të punimeve në magjistralen Prishtinë – Podujevë, thuhet në këtë njoftim. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Fjalimi i presidentit Thaçi

Fjalimi i presidentit Thaçi

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Hoti: Do ta vazhdojmë procesin e dialogut me Serbinë për marrëveshje të përhershme me njohjen në mes dy vendeve

Hoti: Do ta vazhdojmë procesin e dialogut me Serbinë për marrëveshje të përhershme me njohjen në mes dy vendeve

Komunat veriore të vendit i kthejnë masat e kufizimit

Komunat veriore të vendit i kthejnë masat e kufizimit

Covid-19, Prishtina me 444 raste aktive

Covid-19, Prishtina me 444 raste aktive

BE zgjat sanksionet ndaj Rusisë

BE zgjat sanksionet ndaj Rusisë

Ministri Krasniqi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, biseduan për rimëkëmbjen eknomike

Ministri Krasniqi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, biseduan për rimëkëmbjen eknomike

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt