Mini Edi, Mini Miloshevici dhe Mini Shengeni

22.12.2019 19:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mini Edi, Mini Miloshevici dhe Mini Shengeni

Nga Rexhep Myftari

Edhe sa Shqiptar duhet te Vriten, Masakrohen, Zhduken e Dhunohen qe ta Kuptoni kush eshte Serbi, Vucici?!

Prandaj me te drejt po te quajn Mini Edi dhe do te mbahesh n’mend per Mini Zotrote.

Nese Mini Zotria juaj nuk e kupton qe Serbi eshte Armiku, Vetedija jonë kombetare po behet Maxi dhe Shqiptaret gjithandej po e kuptojne qe Mini Diktatoreve si puna juaj po u vie fundi.

Apo Ndoshta ju jeni Mini Shqiptar dhe NUK e kuptoni Qellimin e Serbeve ndaj Shqiptarve, Shfarrosja nga Faqja e Dheut?!

Mini ndjenja juaj Shqiptare ne kohen kur Mini Miloshevici i quajtur Vucic, Mohuesi i Masakrave ndaj Shqiptarve te Kosoves po shtiret si ndihmetar rrit Maximalisht nevojen per fundin tuaj.

Nese ende nuk e keni Lexuar, Načertanije titullohet Libri i Politikes se Jashtme Serbe i shkruar ne vitin 1844 te cilin ne perpikmeni po e zbaton Vucici. Ardhja e Mini Miloshevicit ne Durres eshte Triumf per Serbet dhe politiken e tyre Shoveniste ndaj Shqiptarve.

Nese u ka ikur nga Mini Edi informata qe Serbia ende ne Kushtetuten e saj e konsideron Kosoven si pjese perberese te Serbise ua perkujtoj qe 116 Shtete boterore e kane pranuar pavarsine e Kosoves.

Nese mini Edi po harron, Shqiptaret nga Kosova deshirojn t’ua perkujtojne juve qe ne Kosove jane Vrare, Dhunuar e Masakruar nga Vucici dhe Serbet e tij dhjeta mija Shqiptar vetem sepse jane Shqiptar.

. . . ende Mini Shqiptar ?! Vazhdoni te Lexoni fakte te shpejta.

Miloshevici dhe Vucici kane djegur 128000 (Mije) Shtepi Shqiptare anembane Kosoves.
20000 Mije Gra e Vajza Shqiptare te Dhunuara.
1432 Femije Shqiptar te Vrare
14000 Civil Shqiptar te Vrare
Nga 6000 persona 1653 Shqiptar ende jane te Zhdukur, Vucici e din Ku jane Ata.

. . . A jeni ende Shqiptar ?

Vucici eshte ende Serb dhe Vazhdon ta zbatoj Načertanijen ndaj Shqiptarve.

Mini Shengenin mbajeni per vehte Mini Zotrote, Kosova te Ardhmen e saj e sheh ne Unionin Evropian.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kush janë “këta” që po na shesin kopalla!?!

Kush janë “këta” që po na shesin kopalla!?!

Kronologji ngjarjesh me rastin e 22 vjetorit të Betejës së Zhegocit…

Kronologji ngjarjesh me rastin e 22 vjetorit të Betejës së Zhegocit…

Interferimi ekonomik i autoriteteve dhe diaspora

Interferimi ekonomik i autoriteteve dhe diaspora

Shala: Përveç ndryshimit të Kushtetutës, Qeveria Kurti mund të bëjë çfarë të dojë

Shala: Përveç ndryshimit të Kushtetutës, Qeveria Kurti mund të bëjë çfarë të dojë

Qeveria – dialogu dhe vizat

Qeveria – dialogu dhe vizat

Editorial në News Week: Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan, Dhomat e Specializuara po e minojnë Kosovën

Editorial në News Week: Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan, Dhomat e Specializuara po e minojnë Kosovën

Fitorja e sotme e Vetëvendosjes – fundi i një tranzicioni në Kosovë

Fitorja e sotme e Vetëvendosjes – fundi i një tranzicioni në Kosovë

Kulturë që shpërfaq vlerë e traditë

Kulturë që shpërfaq vlerë e traditë

Ben-Meir: Që nga shpallja e Pavarësisë, asnjë subjekt politik në Kosovë nuk ka pasur program politik

Ben-Meir: Që nga shpallja e Pavarësisë, asnjë subjekt politik në Kosovë nuk ka pasur program politik

Faton Bislimi: Pushtete të ndara- përgjegjësi e plotë

Faton Bislimi: Pushtete të ndara- përgjegjësi e plotë

Zaret u hodhën, kush do të mbytet dhe përmbytet me 14 shkurt

Zaret u hodhën, kush do të mbytet dhe përmbytet me 14 shkurt

Shpërfaqja e imponuar e realitetit

Shpërfaqja e imponuar e realitetit

Përvoja dhe eksperienca

Përvoja dhe eksperienca

Unë kam një  ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Unë kam një ëndërr! Ne kemi një ëndërr!

Rregullimi i shtretërve të lumenjëve duhet të jetë prioritet i Qeverisë së re

Rregullimi i shtretërve të lumenjëve duhet të jetë prioritet i Qeverisë së re

Po të ishte gjallë Rexhep Mala, Kosova do të dukej ndryshe

Po të ishte gjallë Rexhep Mala, Kosova do të dukej ndryshe