Mini Edi, Mini Miloshevici dhe Mini Shengeni

22.12.2019 19:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mini Edi, Mini Miloshevici dhe Mini Shengeni

Nga Rexhep Myftari

Edhe sa Shqiptar duhet te Vriten, Masakrohen, Zhduken e Dhunohen qe ta Kuptoni kush eshte Serbi, Vucici?!

Prandaj me te drejt po te quajn Mini Edi dhe do te mbahesh n’mend per Mini Zotrote.

Nese Mini Zotria juaj nuk e kupton qe Serbi eshte Armiku, Vetedija jonë kombetare po behet Maxi dhe Shqiptaret gjithandej po e kuptojne qe Mini Diktatoreve si puna juaj po u vie fundi.

Apo Ndoshta ju jeni Mini Shqiptar dhe NUK e kuptoni Qellimin e Serbeve ndaj Shqiptarve, Shfarrosja nga Faqja e Dheut?!

Mini ndjenja juaj Shqiptare ne kohen kur Mini Miloshevici i quajtur Vucic, Mohuesi i Masakrave ndaj Shqiptarve te Kosoves po shtiret si ndihmetar rrit Maximalisht nevojen per fundin tuaj.

Nese ende nuk e keni Lexuar, Načertanije titullohet Libri i Politikes se Jashtme Serbe i shkruar ne vitin 1844 te cilin ne perpikmeni po e zbaton Vucici. Ardhja e Mini Miloshevicit ne Durres eshte Triumf per Serbet dhe politiken e tyre Shoveniste ndaj Shqiptarve.

Nese u ka ikur nga Mini Edi informata qe Serbia ende ne Kushtetuten e saj e konsideron Kosoven si pjese perberese te Serbise ua perkujtoj qe 116 Shtete boterore e kane pranuar pavarsine e Kosoves.

Nese mini Edi po harron, Shqiptaret nga Kosova deshirojn t’ua perkujtojne juve qe ne Kosove jane Vrare, Dhunuar e Masakruar nga Vucici dhe Serbet e tij dhjeta mija Shqiptar vetem sepse jane Shqiptar.

. . . ende Mini Shqiptar ?! Vazhdoni te Lexoni fakte te shpejta.

Miloshevici dhe Vucici kane djegur 128000 (Mije) Shtepi Shqiptare anembane Kosoves.
20000 Mije Gra e Vajza Shqiptare te Dhunuara.
1432 Femije Shqiptar te Vrare
14000 Civil Shqiptar te Vrare
Nga 6000 persona 1653 Shqiptar ende jane te Zhdukur, Vucici e din Ku jane Ata.

. . . A jeni ende Shqiptar ?

Vucici eshte ende Serb dhe Vazhdon ta zbatoj Načertanijen ndaj Shqiptarve.

Mini Shengenin mbajeni per vehte Mini Zotrote, Kosova te Ardhmen e saj e sheh ne Unionin Evropian.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Fahri Xharra: Koptët e Egjyptit dhe shqiptarët

Nga Fahri Xharra: Koptët e Egjyptit dhe shqiptarët

Në prag të Luftës së Ftohtë!

Në prag të Luftës së Ftohtë!

Berisha: Po, cili, intelektual?

Berisha: Po, cili, intelektual?

Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Çka jeni hallakatë?

Çka jeni hallakatë?

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!