Minatorët kërkojnë t’u bashkohen ekipeve të kërkimit për nxjerrjen e trupave nga Miniera e Artanës

02.06.2020 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Minatorët kërkojnë t’u bashkohen ekipeve të kërkimit për nxjerrjen e trupave nga Miniera e Artanës

Sylë Gërbeshi është një prej minatorëve që ishte në vendin e ngjarjes kur masa shkëmbore zuri dy kolegë të tij në Minierën e Artanës.

Dhe tash, ai dëshiron të kthehet sërish në horizont, Gërbeshi dhe kolegët tjerë të Minierës kanë shprehur gatishmërinë që t’u bashkohen ekipeve të specializuara të FSK-së, Policisë së Kosovës, zjarrfikësve dhe KEK-ut në nxjerrjen e trupave që kanë mbetur te punishtja 249 e Minierës së Artanës.

“Tash nuk kemi kurrfarë mundësie. Mundësitë janë qysh me i tërheq ata dy vëllezër nga aty, a po na lejojnë ne kolegët të shkojmë brenda për t’i tërhequr së bashku me këta vëllezër që kanë ardhur nga FSK-ja e Policia. Nëse jo, po presim këtu. Jemi të kënaqur të marrim pjesë edhe ne”, tha ai, përcjell KP-ja.

Edhe Vehbi Gërbeshi, minator, shprehu gatishmërinë që të marrë pjesë në operacionin e tërheqjes së trupave.

“Të na lejohet edhe neve të hyjmë, sepse kemi mundur me qenë ne aty. Ata e kanë pas fatin deri aty”, ka thënë Vehbi Gërbeshi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryetari i Ulqinit premton se për turistët këtë vit do të ketë zbritje

Kryetari i Ulqinit premton se për turistët këtë vit do të ketë zbritje

Eksperti gjerman: Po bëhet presion i jashtëzakonshëm për një marrëveshje të ndytë Kosovë -Serbi

Eksperti gjerman: Po bëhet presion i jashtëzakonshëm për një marrëveshje të ndytë Kosovë -Serbi

Nis mbledhja e LDK-së, vendoset për emrat e ministrave

Nis mbledhja e LDK-së, vendoset për emrat e ministrave

Vjosa Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e dy minatorëve

Vjosa Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e dy minatorëve

Minatorët kërkojnë t’u bashkohen ekipeve të kërkimit për nxjerrjen e trupave nga Miniera e Artanës

Minatorët kërkojnë t’u bashkohen ekipeve të kërkimit për nxjerrjen e trupave nga Miniera e Artanës

Agjencia kundër Korrupsionit njofton se afati i fundit i deklarimit të pasurisë është data 19 qershor 2020

Agjencia kundër Korrupsionit njofton se afati i fundit i deklarimit të pasurisë është data 19 qershor 2020

Duda Balje: Do ta votoj Qeverinë Hoti sepse është më përkrahëse ndaj boshnjakëve

Duda Balje: Do ta votoj Qeverinë Hoti sepse është më përkrahëse ndaj boshnjakëve

Hoti shpreh ngushëllime për vdekjen e dy punëtorëve në minierë

Hoti shpreh ngushëllime për vdekjen e dy punëtorëve në minierë

Shkupi regjistron shifra të larta me COVID-19, mjekët qetësojnë situatën

Shkupi regjistron shifra të larta me COVID-19, mjekët qetësojnë situatën

Haziri: Ndërrimi i shpeshtë i qeverive ka shkaktuar ndërrim të prioriteteve nëpër komuna

Haziri: Ndërrimi i shpeshtë i qeverive ka shkaktuar ndërrim të prioriteteve nëpër komuna

OAK kërkon nga Ministria e Financave të ofrohet përkrahje për organizuesit e eventeve

OAK kërkon nga Ministria e Financave të ofrohet përkrahje për organizuesit e eventeve

Qendra për Menaxhim Kufitar sqaron vendimin për hyrje në Kosovë

Qendra për Menaxhim Kufitar sqaron vendimin për hyrje në Kosovë

Ambasada e Zvicrës në Prishtinë: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi nuk funksionon

Ambasada e Zvicrës në Prishtinë: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi nuk funksionon

Kurti shkon në minierën e Novobërdës, pasi vdiqën dy minatorë

Kurti shkon në minierën e Novobërdës, pasi vdiqën dy minatorë

Qeveria paralajmëron masa të reja nëse Serbia nuk ndryshon qasjen ndaj Kosovës

Qeveria paralajmëron masa të reja nëse Serbia nuk ndryshon qasjen ndaj Kosovës

Limaj reagon për vdekjen e dy minatorëve, ngushëllon familjarët dhe minatorët

Limaj reagon për vdekjen e dy minatorëve, ngushëllon familjarët dhe minatorët