Mimoza Kusari: Sot kemi maska, por sot jemi të zhveshur para popullit

25.03.2020 13:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mimoza Kusari: Sot kemi maska, por sot jemi të zhveshur para popullit

Deputetja Mimoza Kusari në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se do të hyjnë në histori për thirrje të seancës në këtë situatë.

Ajo ka thënë se kjo seancë është gjithçka tjetër pos normale.

“Sot zyrtarisht kemi me hy në histori edhe po ju garantoj që këto fotografi të sodit keni me i pa në krejt mediat botërore, sepse jemi i vetmi shtet që mblidhemi për me shkarku qeverinë, e ku qeveritë në botë janë duke i zgjatë mandatet për të luftu koronavirusin”, ka deklaruar ajo.

“Është qeveria e parë që ma ka dhanë ndjenjën e shtetit, kur i ka pa ministrat bashkë aty ku është kërku në betejë edhe me koronavirusit.

Fotografia me ministrin Vitia dhe Abdixhiku, fotografia e zonjës Bajrami me zëvendësministrin Thaçi. Mos u mshefni pas arsyetimeve dhe pas qëllimit shumë më herët, mos u fshehi pas asaj që ka qenë shumë e dukshme. Sot jemi me maska po kurrë ma të zhveshur se kemi personalitetin, mundemi krejt me u mblu, po sot jemi lakuriq, në atë që sot njerëzit që ballafaqohen me krizën ma të madhe, na mbledhemi me rrzu qeverinë. Britania e Madhe, Spanja, të gjitha i kanë pas hapat ma të vonë se qeveria Kurti”, shton ajo.

Kusari e ka përmendur edhe një histori me ish-kryeministrin Isa Mustafën.

“Në janar të vitit 2015 u bë një protestë në Gjakovë, ditën kur vijnë pelegrinët, e tash po e ndajë me juve, e kam pas një thirrje prej zyrtarëve të ambasadës amerikane edhe me dënu sulmin. Në të njëjtën kohë ish-ministri Jabllanoviq janë sha nënat e Gjakovës, më ka ardhë ni koment prej z.Mustafa, ti merru me punët tua e jo me të qeverisë. Ambasada amerikane në të njëjtin vit nuk kam marrë pjesë me shku në 4 korrik. Dua të ju kërkoj të gjitha nënave e baballarëve që janë në stres e në siklet që na kanë thënë se nuk është asgjë koronavirusi çka jeni tu na bo neve. Kjo ditë s’është dashtë me ndodhë, ju që po e bëni me ndodhë kjo ditë e paqi veten në qafë”, thotë ajo.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani