Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

08.11.2018 13:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani mund të gjobitet deri në 20 milionë euro nga UEFA për shkeljet e tyre financiare të Fair Play-it, si dhe t’i ndalohet regjistrimi i lojtarëve për Ligën e  Evropës në janar.

Rossonerët u ndaluan fillimisht të mos luajnë këtë edicion në Ligën e Evropës për shkak të situatës së tyre financiare.

Por, ata me sukses iu drejtuan Gjykatës së Arbitrazhit për Sport dhe morën lajmin pozitiv.

Gjykata e njohur si CAS vendosi që klubi italian duhet të rikthehet në garë, por e ktheu çështjen në UEFA për të vendosur një dënim më të drejtë.

Rossonerët pritet të dënohen nga UEFA (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Tani gazeta La Repubblica raporton se sanksionet e para do të mbërrijnë në ditët në vijim, duke përfshirë një gjobë prej rreth 20 milionë euro.

Një pjesë e kësaj do të paguhet menjëherë, ndërsa pjesa tjetër do të pezullohet në pritje të pajtueshmërisë me kufijtë e FFP-së.

Ekziston edhe mundësia që Milanit t’i ndalohet  të regjistrojë çdo nënshkrim të janarit për konkurrencën evropiane, duke përfshirë Lucas Paquetan.

Këto masa do të ishin ndëshkim për shkeljet e mëparshme, dhe Rossonerët duhet ende të zhvillojnë një marrëveshje shlyerjeje me Trupin e Kontrollit Financiar të Klubit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Dropbox prezanton shtojcat

Dropbox prezanton shtojcat

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

ICT Academy trajnime në Cyber Security & Privacy

ICT Academy trajnime në Cyber Security & Privacy

Gazela përpiqej ta shpëtonte të voglin nga kthetrat e shqiponjës, shpeza grabitqare ishte shumë më e fuqishme (Foto)

Gazela përpiqej ta shpëtonte të voglin nga kthetrat e shqiponjës, shpeza grabitqare ishte shumë më e fuqishme (Foto)

Notat e lojtarëve: Manchester City 6-0 Shakhtar Donetsk, shkëlqejnë Mahrez dhe Jesus

Notat e lojtarëve: Manchester City 6-0 Shakhtar Donetsk, shkëlqejnë Mahrez dhe Jesus

Kufjet wireless Xiaomi AirDots janë një klon 30 dollarësh i Apple AirPods

Kufjet wireless Xiaomi AirDots janë një klon 30 dollarësh i Apple AirPods

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-0 AEK: Lewandowski sundon

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-0 AEK: Lewandowski sundon

AMD prezanton kartat grafike të para 7-nanometër por nuk janë për ju

AMD prezanton kartat grafike të para 7-nanometër por nuk janë për ju

Po hulumtonte imazhet satelitore të Google Earth, kur zbuloi aeroplanin e rrëzuar në det (Video)

Po hulumtonte imazhet satelitore të Google Earth, kur zbuloi aeroplanin e rrëzuar në det (Video)