Milaim Zeka kërkon legalizim të prostitucionit në Kosovë

07.04.2019 22:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milaim Zeka kërkon legalizim të prostitucionit në Kosovë

Deputeti i Nismës Socialdemokrate Milaim Zeka ka bërë thirrje për legalizim të prostitucionit në vend.

“Sa shkojmë nëpër motele e vende palidhje, më mirë shkoni te veni”, u shpreh Zeka me shaka.

Ish-gazetari është shprehur gjithashtu kundër mbylljes së lojërave të fatit.

I ftuar në emisionin ‘n’Kosovë Show’, Zeka ka folur edhe për tema të tjera duke përfshirë aktualitetin në Kosovë.

Po në këtë emision i ftuar ka qenë edhe Nasim Haradinaj, përfaqësues i Organizatave të dala nga lufta.

Haradinaj foli për gjendjen e ish-ushtarëve të UÇK-së për shkak të gjendjes së rëndë ekonomike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Milaim Zeka kërkon legalizim të prostitucionit në Kosovë

Milaim Zeka kërkon legalizim të prostitucionit në Kosovë

Kosovës e Serbisë u kujtohet se s’mund të hyjnë në BE pa bërë paqe

Kosovës e Serbisë u kujtohet se s’mund të hyjnë në BE pa bërë paqe

Në pikë të ditës në parkun e Ulpianës përdoret drogë

Në pikë të ditës në parkun e Ulpianës përdoret drogë

Përleshje mes ‘Plisave’ dhe ‘Intelektualëve’

Përleshje mes ‘Plisave’ dhe ‘Intelektualëve’

Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

Në Gjilan jashtëligjshëm funksionon një morg privat, ai i Spitalit tash katër muaj pa asnjë shërbim

Në Gjilan jashtëligjshëm funksionon një morg privat, ai i Spitalit tash katër muaj pa asnjë shërbim

Faza finale e dialogut nuk e kursen as Dokumentin e Ahtisaarit

Faza finale e dialogut nuk e kursen as Dokumentin e Ahtisaarit

Kreut të LDK-së mund t’ia mësyjë dikush me mbiemrin Rugova

Kreut të LDK-së mund t’ia mësyjë dikush me mbiemrin Rugova

Pendarovski: Më 21 prill votohet mes prosperitetit dhe izolimit

Pendarovski: Më 21 prill votohet mes prosperitetit dhe izolimit

Mbi 75 për qind e punëtorëve kanë kontrata të përkohshme

Mbi 75 për qind e punëtorëve kanë kontrata të përkohshme

Vulin: Sa më shpejt duhet të ndahemi nga shqiptarët

Vulin: Sa më shpejt duhet të ndahemi nga shqiptarët

Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Kandiq: Ushtari  serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Kandiq: Ushtari serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje