Milaim Zeka: Agron Mustafa i kërkoi Policisë ta mbronte nga djali i Adem Jasharit

15.05.2019 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milaim Zeka: Agron Mustafa i kërkoi Policisë ta mbronte nga djali i Adem Jasharit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka zbuluar një detaj interesant për Agron Mustafën, ish-shef i Telekomit të Kosovës e ish-shef i Aeroportit të Prishtinës.

Zeka ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se Mustafa ka kërkuar mbrojtje nga Policia e Kosovës, me pretendimin se jeta e tij është në rrezik.

Sipas Zekës, Mustafa ka akuzuar Lulzim Jasharin, djalin e heroit të Kosovës, Adem Jashari, se ka dashur ta vrasë atë.

Arsyeja, siç ka treguar Zeka në T7, ka qenë largimi nga puna në Telekom i motrës së Lulzim Jasharit. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Milaim Zeka: Agron Mustafa i kërkoi Policisë ta mbronte nga djali i Adem Jasharit

Milaim Zeka: Agron Mustafa i kërkoi Policisë ta mbronte nga djali i Adem Jasharit

Trajkoviqi kallëzim penal ndaj Vuçiqit e Gjuriqit

Trajkoviqi kallëzim penal ndaj Vuçiqit e Gjuriqit

Haradinaj: Rama të merret me problemet në Shqipëri dhe ta ndihmojë aq sa mundet Kosovën

Haradinaj: Rama të merret me problemet në Shqipëri dhe ta ndihmojë aq sa mundet Kosovën

Largimi nga Roma, De Rossi: E ndieja, por ma komunikuan vetëm të hënën

Largimi nga Roma, De Rossi: E ndieja, por ma komunikuan vetëm të hënën

Haradinaj thotë se dialogu me Serbinë tash është në duar të sigurta, s’rrezikohet ndarja

Haradinaj thotë se dialogu me Serbinë tash është në duar të sigurta, s’rrezikohet ndarja

Reagojnë Devollët, e shënjestrojnë vetëm Albin Kurtin

Reagojnë Devollët, e shënjestrojnë vetëm Albin Kurtin

AR Katana ndan 110 bursa për studentët e Gjilanit, në shumën prej 138 eurove

AR Katana ndan 110 bursa për studentët e Gjilanit, në shumën prej 138 eurove

Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom

Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom

Mogherini thotë se FSK’ja s’mund të bëhet ushtri me ligje

Mogherini thotë se FSK’ja s’mund të bëhet ushtri me ligje

Veseli kërkon të ndahen miliona euro për Telekomin

Veseli kërkon të ndahen miliona euro për Telekomin

Haradinaj: Interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të Blerim Devollit

Haradinaj: Interesin publik nuk e dëmtoj për hatër të Blerim Devollit

Konjufca: Hashim Thaçi e fundosi Telekomin, këto janë tri pikat që do ta shpëtonin

Konjufca: Hashim Thaçi e fundosi Telekomin, këto janë tri pikat që do ta shpëtonin

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën

Ahmeti: Kurti nuk më foli në rrugë, as nuk ma ktheu SMS-in që ia shkrova sa ishte në spital

Ahmeti: Kurti nuk më foli në rrugë, as nuk ma ktheu SMS-in që ia shkrova sa ishte në spital

Shefi i stafit në Presidencë thotë se ka ikur momentumi për marrëveshje me Serbinë

Shefi i stafit në Presidencë thotë se ka ikur momentumi për marrëveshje me Serbinë

Ahmeti sqaron pse tha se nëse ndal ndërtimet ose “do të burgoset ose do të vritet”

Ahmeti sqaron pse tha se nëse ndal ndërtimet ose “do të burgoset ose do të vritet”