“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

12.02.2019 04:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

Pete Hegseth, një analist dhe një nga aksionarët e FoxNews, ka thënë se ai nuk i ka larë duart për 10 vjet, sepse “mikrobet nuk janë një gjë e vërtetë”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, duke folur për “Fox and Friends”, Hegseth tha se mikroorganizmat infektive nuk ekzistonin sepse nuk mund të shiheshin me sy të lirë.

Deklarata e tij vjen pasi dy nga kolegët e tij, Ed Henry dhe Jedediah Bila kishin bërë shaka me të, duke thënë se ka ngrënë një picë të mbetur.

“Vendimi im për 2019 është që gjërat që i them jashtë prapa kamerave, t’i them edhe kur jam para kamerave”, ka shtuar Hegseth.

Komentet e tij u ballafaquan me mbështetjen dhe shqetësimin në mediat sociale.

Megjithatë, një deklaratë të tillë, ai më vonë e ka relativizuar.

“Ne jetojmë në një shoqëri ku njerëzit ecin me dezinfektues duarsh në xhepat e tyre dhe ata pastrojnë duart 19.000 herë në ditë sikur kjo do të shpëtojë jetën e tyre”, tha ai.

“Unë kujdesem për veten, por unë nuk jam i obsesionuar pas këtyre gjërave”.

Megjithatë, Qendrat me bazë në SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thonë se larja e rregullt e duarve “është një nga mënyrat më të mira për të hequr mikrobet, për të mos u sëmurur dhe për të parandaluar përhapjen e mikrobeve te të tjerët”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

Angjina me qelb “godet” veshkat, nyjat dhe zemrën

Angjina me qelb “godet” veshkat, nyjat dhe zemrën

Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10