Mijëra rugovistë në Dardani, vuloset fitorja e madhe e Vjosës ekipit të uniteti të LDK

03.10.2019 20:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mijëra rugovistë në Dardani, vuloset fitorja e madhe e Vjosës ekipit të uniteti të LDK

Mijëra aktivistë, veprimtarë e simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës në lagjet, Dardani I dhe Dardania II në Gjilan, i kanë dhënë mbështetje rekorde kryeministres së ardhshme, Vjosa Osmanit dhe pesë kandidatëve për deputetë: Lirije Kajtazi (6), Fatmir Rexhepi (20), Valentina Bunjaku Rexhepi (21), Imet Rrahmani (35) dhe Faton Bislimi (44).

I emocionuar me këtë me këtë përkrahje është shprehur të jetë kryetari i Shtabit Zgjedhor të Degës, Arben Mehmeti, i cili theksoi se kjo përkrahje është vulë e fitores plebishitare të Vjosa Osmanit dhe listës së unitetit nga Gjilani.

Në emër të këtyre nëndegëve ka folur Dr. Fidan Qerimi, i cili tha se pesëshja kandidaturave të Gjilanit, me këtë përkrahje, do të jenë edhe deputetët e ardhshëm të Kuvendit të Republikës, të cilët do të na përfaqësojnë me dinjitet.

Kandidati Faton Bislimi, ka deklaruar se Dardania është gurëthemeli i kauzës së LDK tash e 30 vite, ndërkaq ka shtuar se Gjilani ka arsye që të punojë dyfish më shumë për shkakun se kryetar i Shtabit në nivel qendror është Lutfi Haziri dhe kandidate për kryeministre, Vjosa Osmani, e cila jeton po në këtë lagje,

Kandidatja Lirije Kajtazi (6), i ka fëlnderuar të gjithë të pranishmit që për 30 vite nuk iu ndan asnjëherë partisë së Ibrahim Rugovës, duke shtuar se LDK ka ditur dhe di t’i ruaj dhe respektojë miqtë e Kosovës, që na ndihman në të gjitha proceset.

Kandidati Fatmir Rexhepi (20), tha se Dardania është shtëpi e themelimit të Lidhjes Demokratike, shtëpi e intelektualëve, e arsimtarëve, profesorëve, nënave e baballarëve që rrugëtuan bashkë për 30 vite për liri dhe pavarësi.

Kandidatja Valentina Bunjaku Rexhepi (21), pasi i falënderoi të gjithë për mbështetjen enorme, theksoi se LDK e ka besën dhe shpresën dhe vetë prezenca e madhe atje e tregon ndryshimin e madh që do të ndodhë më 6 tetor.

Kandidati Imet Rrahmani (35), theksoi se ky masovitet pa punën e mirë të Shtabit nuk do të ndodhte, për të shtuar se lista e LDK’së ka background edhe akademik, edhe politik e edhe njerëzor, derisa theksoi se duke e votuar LDK’në, votoni për Kosovën e prosoperitetit dhe jo të zhvatjes.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jo me Kurtin që mashtroi qytetarët por të gatshëm për bisedime me LDK-në, janë në AAK

Jo me Kurtin që mashtroi qytetarët por të gatshëm për bisedime me LDK-në, janë në AAK

Miraton Ligjin për shtesa rinore  Kuvendi i Maqedonisë

Miraton Ligjin për shtesa rinore Kuvendi i Maqedonisë

Thaçi në darkë pune me Grenellin Me një orë vonesë, Grenelli i shkon Thaçit në darkë

Thaçi në darkë pune me Grenellin Me një orë vonesë, Grenelli i shkon Thaçit në darkë

Bashkë malazezët dhe shqiptarët në protestën kundër serbëve, ja flamuri shqiptar

Bashkë malazezët dhe shqiptarët në protestën kundër serbëve, ja flamuri shqiptar

S’kanë opsione tjera përveç njëra-tjetrës VV dhe LDK

S’kanë opsione tjera përveç njëra-tjetrës VV dhe LDK

Në sondazhin e ri është epërsi të ngushtë Bernie Sanders ndaj rivalëve Joe Biden dhe Elizabeth Warren

Në sondazhin e ri është epërsi të ngushtë Bernie Sanders ndaj rivalëve Joe Biden dhe Elizabeth Warren

Mediat serbe: Bisedime intensive po zhvillohen në fshehtësi,  marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi gati

Mediat serbe: Bisedime intensive po zhvillohen në fshehtësi, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi gati

Nesër Grenell shkon në zyrat e LDK’së

Nesër Grenell shkon në zyrat e LDK’së

Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Vllasi: Dënimi i pjesëtarëve të “Syrit të Popullit” parandaloi komplotin e rrezikshëm për Kosovën

Vllasi: Dënimi i pjesëtarëve të “Syrit të Popullit” parandaloi komplotin e rrezikshëm për Kosovën

Zëdhënësi i PDK-së i quan Kurtin dhe Konjufcën ideologë të organizatës terroriste “Syri i Popullit”

Zëdhënësi i PDK-së i quan Kurtin dhe Konjufcën ideologë të organizatës terroriste “Syri i Popullit”

Thaçi sonte takohet me emisarin Richard Grenell

Thaçi sonte takohet me emisarin Richard Grenell

Lirohet nga burgu “Burdushi”

Lirohet nga burgu “Burdushi”

Virusi vdekjeprurës mund të ketë arritur në Britani të Madhe, numri i vdekjeve nga virusi kinez rritet në shtatëmbëdhjetë

Virusi vdekjeprurës mund të ketë arritur në Britani të Madhe, numri i vdekjeve nga virusi kinez rritet në shtatëmbëdhjetë

Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet

Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet

Arrestohet një polic në Mitrovicë, ai kërkoi 25 mijë euro nga një qytetar

Arrestohet një polic në Mitrovicë, ai kërkoi 25 mijë euro nga një qytetar